Wybór internetu mobilnego

(Jan W66) #1

Witam

Od września będę mieszkał w internacie i jest tam słaby internet i chcę się poradzić jaki wziąć internet do laptopa w miarę tani ale dobry.

Z góry dzięki za pomoc.

(drunkula) #2

Każdy z limitem danych będzie zły do internatu, przeprowadź się i już na miejscu podpytaj współlokatorów który ma dobry zasięg. KOrzystaj z tego co dają, a jak zajdzie potrzeba to z komórkowego.

(Jan W66) #3

http://allegro.pl/internet-orange-na-karte-30gb-na-60-dni-masakra-i4480761188.html

A co myślisz o tym?

(bart86) #4

Ja bym się zorientował jaka sieć ma w tym internacie najlepszy zasięg, co Ci po internecie w którym zasięg będzie minimalny lub nie będzie go wcale.

Link do oferty którą dałeś nie obejmuje modemu, jest tylko sama karta SIM no chyba że modem kupisz sam lub jako modemu użyjesz telefonu.

(Jan W66) #5

to internat w centrum krakowa więc tam ogólnie jest bardzo dobry zasięg z każdej sieci, modem dokupie sam

(Olo Burski) #6

Ja bym sprawdził albo chociaż popytał ludzi którzy tam mieszkali (chyba że już to zrobiłeś), niestety nadal często się zdarzają dziury w zasięgu, niezależnie czy to centrum miasta czy obrzeża

(roobal) #7

Jeśli teraz mieszkasz, np. z rodzicami i jeśli twoim dostawcą jest Netia lub UPC, możesz skorzystać z darmowego WiFi od tych operatorów. Być może inni operatorzy oferują podobne oferty. Ewentualnie rozejrzyj się wsród lokalnych dostawców, być może któryś będzie oferował umowę dla ucznia/studenta na okres roku szkolnego/akademickiego.