Wybór internetu stacjonarnego

Witam.

Zamierzam kupić internet stacjonarny, do tej pory korzystałem z Orange FreeDom (najpierw 1mb, a rok temu podniosłem do 6).

Do tej pory wszystko śmigało tak jak powinno i byłem zadowolony (ok. 5 lat korzystam z tej oferty). Jakiś miesiąc temu zaczęły się problemy: znaczne spadki w szybkości internetu oraz niekontrolowane przerwy w transmisji danych (gubienie pakietów). Objawiało to się tym, że w grach Online (np. League of Legends czy Counter Strike) czasami ‘‘freezowało’’ moją postać.

Skontaktowałem się z Biurem Obsługi Klienta, opisałem problem, a oni odpowiedzieli że nie wiedzą kiedy to się skończy. Poznałem innego gracza, który ma te same problemy i powiedział, że ma te same problemy od 5 miesięcy i że Orange nic z tym nie zrobi. Jako że niedawno skończyła mi się umowa (po zakończeniu automatycznie przeszła na czas nieokreślony więc mogę ją spokojnie zerwać).

Nie znam się za dobrze na rzeczy więc dlatego piszę tutaj (postaram się odpowiadać, na wszystkie pytania).

Jaki internet stacjonarny jest najlepszy i z której oferty skorzystać ?

Mieszkam w malej miejscowości Świnna (woj. Śląskie, powiat Żywiecki). <----- Nie jestem pewien czy ta informacja w czymś pomoże ale wolę napisać.

Internetu używam do ściągania muzyki, filmów, grania w gry Online. Ja korzystam z laptopa więc łączę się z WiFi, mój brat ma stacjonarkę i zawsze był podłączony kablem.

Do tej pory korzystałem z routera TP-Link TD-W8910G

Czekam na odpowiedzi i z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

No cóż to jest w końcu Orange i nic na to nie poradzisz bo u nich po prostu już tak jest :stuck_out_tongue: a możesz podać lokalnych operatorów w twojej okolicy? Może to dziwnie zabrzmi ale zwykle lokalne firmy mają najlepsze oferty internetu.

Niestety na tę chwilę ciężko jest mi to stwierdzić.

Zapomniałem dodać, że aktualnie zastanawiam się nad internetem stacjonarnym w Netii (Internet do 20 Mb/s). Znajomy, który mieszka praktycznie na przeciwko mnie PRAWDOPODOBNIE (nie jestem do końca pewien, być może się przesłyszałem, postaram się jak najszybciej upewnić) ma internet właśnie od nich z tym że umowa do 4 Mb/s (mówił że naprawdę działa bardzo dobrze).

Jaką masz ustawioną modulację w routerze? Jak ADSL2+, to spróbuj zmienić na G.dmt. Możliwe, że będzie trochę wolniej, ale stabilniej (czyli w praktyce, w przypadku stron WWW, szybciej).

Jeśli, Netia działa na kablu TP, to nie warto. tym bardziej jak sa jakieś problemy.

Co innego jak po ich kablu.

Jesli p jestes bez umowy, to chyba w Orange Freedom tez wypowiedzenie wtedy trwa 3miesiace, jak w Neostradzie, i a rachunek do nie ba taki wysoki.

Wczoraj tez podpisywałem umowę, z takim zamieszaniem ze szok. Okazało sie ze to co miałem. juz niema czyli 3p i mus to było wypowiedzieć i podpisać nowa umowę. Teraz beda cyrki z faktura i reklamacjami. jak co roku heheh

Jak mogę to zmienić ? Bo jeśli tylko w ustawieniach routera to w pewnym sensie to odpada, ponieważ nie mam hasła do routera (tego co trzeba wpisać wpisując w przeglądarce adres bramy domyślnej).

Jeśli jest duża szansa, że to rozwiąże problem mógłbym zrobić przywracanie routera do ustawień fabrycznych ale potrzebował bym szczegółowej instrukcji jak go skonfigurować.

Dodane 01.11.2013 (Pt) 10:19

Jest jeszcze inna opcja.

Mój sąsiad ma internet z Neostrady od jakiegoś czasu. Wczoraj coś mówił, że dobrze to działa ale ‘‘powinno być 10 Mb/s a jest 7’’. Ogólnie to większych problemów z tym netem nie ma. Do końca nie jestem pewien czy ma internet 10 Mb/s czy ‘‘DO 10 Mb/s’’, bo podobno ta pierwsza opcja nie istnieje. Jeśli rzeczywiście ma ‘‘DO 10 Mb/s’’ i ma pobieranie średnio 700 kb/s. To chyba nie jest najgorzej jeśli nie ma problemów większych z połączeniem, no nie?

Moje pytanie jest następujące: Czy jeżeli mój sąsiad ma taki internet i mu to działa dobrze to czy mi też będzie to działać podobnie ?

I najważniejsze: Czy przejście z Orange FreeDom 6 Mb/s (które podobno już nie istnieje) na Neostradę do 10 Mb/s rozwiąże problem z utratą pakietów ?

Nie chodzi mi o prędkość, bo mogę mieć na przykład pobieranie 100 kb/s ale żebym mógł pograć np. w Counter Strike’a bez wysokiego pingu i bez freezów.

Proszę o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję.

W ustawieniach routera. Ale jak to jest, że go konfigurowałeś, a nie masz hasła?

Czegoś takiego jak gwarantowana przepustowość nie ma nigdzie, przynajmniej jeśli chodzi o oferty dla klientów indywidualnych. Gdybyś miał opcję 10 Mb/s, a byłoby np. 5 Mb/s, to jeszcze można kombinować, ale 7 Mb/s przy opcji do 10 Mb/s jest czymś w 100% normalnym i w 100% legalnym.

Istnieje, ostatnio coś takiego robiłem. Ale z utratą pakietów na pewno nie będzie lepiej, może być tylko gorzej.

@Kpc21

Ja nie konfigurowałem routera, robił to znajomy mojego taty kilka lat temu.

Na chwilę obecną z routerem jest wszystko w porządku i nie ma co się z nim bawić bo to ewidentnie wina dostawców (internet działa normalnie między godz. 1 w nocy, a 6/7 rano.

Skoro problem nie zniknie po przejściu na Neostradę (zbyt dużo złych opinii słyszę więc na pewno z tego nie skorzystam).

Pozostaje mi zakończyć współpracę z Orange i poszukać sobie innego operatora. Czy Netia i ich oferta ‘‘Internet do 20 Mb/s’’ była by dobra czy może jest coś lepszego wartego uwagi ?

Czekam na wasze opinie.

Jeśli Netia będzie działać na tym samym łączu, najprawdopodobniej lepiej nie będzie.

Co to znaczy ? Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

To znaczy że na jakiego dostawcę bym nie zmienił problem z utratą pakietów i ‘‘freezami’’ w grach będzie nadal występował ?

Podkreślam że problem pojawił się miesiąc temu, a przez 4 lata wszystko było git (znajomy, który też ma ten sam problem mówił w nocy nie pojawiają się freezy i można pograć).

Dzisiaj znów dzwoniłem do Orange i Pani nie powiedziała mi nic nowego niż ‘‘nie znamy daty, musi Pan być cierpliwy’’ jedyne co zrobiła to to że w tym miesiącu zapłacę 15 zł mniej.

Dopóki będzie to to samo łącze - to tak. Oczywiście może się coś zmienić, ale żadnej gwarancji nie ma. I nie ma gwarancji, czy zmieni się na lepsze, czy na gorsze.

@Kpc21

Przepraszam ale jestem bardzo nie kumaty w tych sprawach, można troszeczkę jaśniej ?

Dzwoniłem do nich i powiedzieli mi że odkąd połączyli się z TP mogą być jakieś problemy.

Dlaczego po zmianie internetu na Netie nie zniknąłby problem z utratą pakietów ?

Kolega mieszka zaraz obok mnie i ma Netie i mu dobrze to wszystko działa.

Oczywiście że jest gwarantowana przepustowość, mój operator taką świadczy :stuck_out_tongue: . Mam zagwarantowaną stałą przepustowość łącza, ale to nie jest żadna ze znanych sieci, jest to lokalna firma która świadczy usługi internetu w moim powiecie, dlatego możesz jej nie znać :stuck_out_tongue: Netia gwarantowanej przepustowości nie ma tak samo jak Orange ze swoja Neostradą :stuck_out_tongue:

Tak gwarantuje stały dostęp z przepustowością minimalną 998 kb/s pobieranie

135 kb.s wysyłanie to jest gwarantowane w Neostradzie :lol:

Jesli sąsiad ma 10 to dom obok wcale już nie musi być tak fajnie.

W tym momencie to ja już nic nie kumam…

Chcę się pozbyć problemu z utratą pakietów. Do tej pory internet u mnie dobrze działał tylko ostatnio pojawił się problem z utratą pakietów i spadkami szybkości pobierania.

Proste pytanie: Co mam wybrać, żeby móc czasami pograć i nie mieć problemów z ‘freezami’’. Na pobieraniu za bardzo mi nie zależy (może być nawet 100 kb/s).

może zainteresuj się ofertą dropsa, jest na kablach orange,więc możesz wziąc, w razie czego wypowiesz, dają 20mb bez limitu - na twoim miejscu zaryzykowałbym