Wybór internetu. Toya vs. Neostrada

Witam. Tak sie zastanawiam nam wyborem internetu w opcji Neostrady 20 mb/s albo Toya 25mb/s .

Sprawa wyglada tak, ze w TP przy umowie na rok place przez pierwsze 3 miesiace-99z, pozniej 160zl. a przy umowie na 24 mies. Cena sie nie zmiena tylko ze przez pierwsze 6 mies place 99 zl.

Toya.139zl przy umowie na 12 miesiecy a przy 24 mie-130 zl . Tylko tutaj jest taki mankament, ze oplata instalacyjna 200 zl i Aktywacja 450 zl co mnie troszke te ceny przeraziły.

Jesli ktos sie orientuje w tym temacie i moglby doradzic czy dobrze rozumuje to czekam

Aha i jeszcze jedno. Rzeczywisty transfer przy 25mb/s bedzie ocylował w granicach 3 mb/s?

Tylko że do neostrady musisz doliczyć jeszcze co miesięczny abonament za telefon stacjonarny zwany ładnie “opłatą za utrzymanie linii”.

Neostrada jest niestety prawie w każdym zestawieniu nieopłacalna i bardzo droga.

W umowę na rok kosztować będzie ok 1800zł + opłata za telefon (utrzymanie linii).

Podlicz sobie całkowity koszt przez cały okres trwania umowy i Ci wyjdzie co jest bardziej kosztowne

Nie zmienia to faktu że najczęściej opłaca się lokalny operator (radiowy lub kablowy).

W tym roku ceny mocno spadną więc nie radzę wiązać się umową na 2 lata.

u mnie to troszke inaczej wyglada. bo brat ma w domu neostrade 2mb razem z telewizja a ja chce dla siebie po prostu wziasc neostrade 20 mb/s z internetem. ale faktycznie jeszcze dochodzi oplate 30 zl za prowadzenie linii czyli 200 zl miesiecznie. Takze chyba Toya bedzie dobry rozwiazaniem bo wyrowna sie to juz prawie po pol roku gdyz bede placil za Toye 130 przez 24 miesiace, tylko ze pierw 650 zl musze włozyć.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to masz naprawdę sporo operatorów lokalnych do wyboru.

UPC pewnie też jest dostępne u Ciebie - mają bardzo dobre warunki.

No własnie mieszkam w łodzi.Tylko ze w okolicy domkow jedno rodzinnych i dla dostawcow internetu to jest “zadupie” UPC owszem ale w Łodzi nie ma miec zadnej opcji.Z tego co wiem tylko wawa

W łodzi jest sporo ISP ale jeśli chodzi o tak wydajne łącza jak 20Mbit/s to taką ofertę ma niewiele operatorów.

Takie prędkości to są już w zasadzie korporacyjne.

Tu masz listę dostawców:

http://www.dostawcy-internetu.pl/oferta … odz_2.html

Proponuje MULTIMO po gniazdku TP:

Umowa na 12 miesięcy

Pierwsze 3 miesiące po 1 zł

Kolejne 9 miesięcy po 149 zł

Po skończonej promocji ceny pozostają bez zmian czyli 149zł/m do momentu zerwania lub podpisania innego anksu.

Jak interesuje cię czas nieokreślony to różnica jest taka że płacisz od początku po 149zł/m czyli nie ma ulgi przez pierwsze 3 miesiące po 1zł.

Tylko parametry linii musisz mieć wyśmienite na 20mb/s

http://www.multimo.pl/internet-stacjona … -terminowe

Ale tez bede musial płacic opłate za utrzymanie Linii, bo jak mowilem w domu juz jest usługa neostrady tylko ze ja chce wziasc nowa kompletnie dla siebie.

W Multimo średnia opłata miesięczna wychodzi 112 zł (bez utrzymania linii - trzeba dodać jakieś 30 zł). W Neo wypada 144,89 zł. Natomiast w Toyi średnia po doliczeniu opłat instalacyjnych to 157,08 zł (przy umowie na 24 miesiące, a w TPSA i Multimo masz 12 miesięcy).

A więc od najtańszego do najdroższego (z utrzymaniem linii) wypada to tak:

  1. Multimo (ok. 132 zł)

  2. Toya (157,08 zł)

  3. TPSA (ok. 175 zł)

Jeśli chodzi o rzeczywisty transfer. W TPSA/Multimo raczej będzie dochodził do 20 Mb/s, bo w przeciwnym wypadku TPSA nie wyrazi zgody na założenie łącza. Natomiast w Toyi może być różnie, musisz popytać inne osoby z tego samego bloku (czy też osiedla jeśli mieszkasz w jednorodzinnych), które z tej usługi korzystają.

Innego operatora raczej nie znajdziesz, bo radiówki nie oferują takich przepustowości, a skoro mieszkasz w jednorodzinnych, to aż się zdziwiłem że tam Toya działa.

Ale cyrki, okazalo sie, ze jednak Toyii nie da rady w domku zamontowac.Zlozylem zamownienie na TP 20mb/s, umowe z kurierem podpisalem, poczym przyszli technic zakladac nowa linie.Gdy uslyszeli ze ma to byc predkosc 20 mb/s to sie za głowe złapali i powiedzieli odrazu ze nie da rady.Nawet u nich na centrali podobno nie odbiera.Troszke sie załamalem bo wczesniej posiadalem 6mb/s z TP i jakos nie bylo problemu a 20 mb/s to podobno tylko swiatłowodami.W multimo mi powiedzieli ze oni działaja z TP.SA takze nawet nie wiem czy jest sens probowac?