Wybór internetu Vectra vs Cyfrowy polsat


(koniczek3) #1

Witam, mam takie pytanie dotyczące internetu. Który internet będzie lepszy. Ten z Vectry czy ten z Cyfrowego Polsatu ? Internet idzie na komputer kablem i przez router do laptopa, więc router też trzeba brać pod uwagę. Czy router, który mi dadzą spełnia wymagania ? Interesuję mnie prędkość, żadnych niewymuszonych wyłączeń internetu nie wiadomo skąd, nagle coś pstryk i nie ma. Co bardziej polecacie ? Z góry dziękuję :wink:


(Drobok) #2

CP ma limity transferu, co go dyskwalifikuje wg mnie :slight_smile:

Co Vectry dostaniesz modem pod normalne gniazdko (ma 8p8c i usb) połączysz go z routerem i wszystko będzie po staremu. A cp będziesz odbierać przez dekoder, albo modem pod usb z tego co się orientuję.


(koniczek3) #3

A zwykły użytkownik internetu ile pobiera miesięcznie danych ? Bo ściagane rzeczy typu muzyka itp to nie wliczają się w to prawda ? Jak sprawdzić ile dziennie/miesięcznie pobieram danych :slight_smile:


(Drobok) #4

Właśnie wlicza się wszystko i to właśnie jest mankament cp.

Wypróbuj to:

http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Pro … 15976.html

CP jest raczej alternatywą dla tych co nie mają dostępu do kablówki. Jak zdejmą limity kablówka nie będzie miała racji bytu :slight_smile:


(koniczek3) #5

Obecnie mam Vectre, ale chciałbym zrezygnować na rzecz Cyfrowego Polsatu ze względu na to, że taniej będe miał internet i telewizję, i telewizja lepszej jakości, dekodery lepsze itp. Tylko właśnie się boje z tym internetem, że będe limit wykorzystywał. Muszę sprawdzić ile na dzień dzisiejszy wykorzystuje…


(Drobok) #6

Mając neta 100mega od cp z limitem 25giga wykorzystasz ten transfer w 1/2h, ściągając non stop z maksymalną prędkością :slight_smile:


(Pumba 222) #7

Osobiście polecił bym Ci któryś z tych pakietów, szybki internet bez limitu, telefon i telewizja :

http://promocje.upc.pl/pakiet-telewidza

http://promocje.upc.pl/pakiet-internauty

http://promocje.upc.pl/pakiet-start


(djosdanielos) #8

jesteś w zasięgu LTE cyfrowego polsatu?bierz vectre nie będziesz miał problemu z transferem na tyle ile podpiszesz umowę tyle będzie + niski ping i brak limitów i cena też ok a w cp nie będziesz pewny ani transferu ani stabilności i limity które wykorzystasz w godzine jedyne co ratuje to te darmowe noce.przeglądanie stron sciąganie plików aż po używanie komunikatorów wszystko zabiera ci transfer filmiki w youtube w hd zjedzą ci ten transfer w cp w jeden dzień.w vectrze nie będziesz musiał się tym martwić i ograniczać