Wybór internetu

Jaki internet wybrać ? Jaką szybkość ? Z kąd ? Aha i co oznacza przy grach internet 128 kbs 1024 kbs ?

a jakich masz dostawców internetu w okolicy?w grach do trybu multiplayer optymalnie łącze 1Mb/s ale najważniejsze jest opóznienie w grach

Jak tylko masz możliwość to bierz łącze stacjonarne, nie radiówke. Z tym, że tak jak ja za Multimedie płace 49zł za 1Mega, to za 50zł jest u mnie radiówka 5/1Mbps. Ale jakość łącza jest wyraźnie lepsza oczywiście w przypadku łączy przewodowych.

Nie wiem. Mieszka w stalowej Woli - takie miasto koło Rzeszowa. I wyjaśnicie mi co znaczą te 128 i 1024 ? Bo chcę sobie pograć w WOT ale z netem 1gb chyba nie pogram. I z tąd moje pytanie te 128 kbs ile to mega ? A 1024 ? Bo to drugie to maksymalne.

Mylisz jednostki. 1024Kb/s to 128KB/s. Internet 1Mega (1Mb/s=1024Kb/s=128KB/s) do korzystania z większości usług (oprócz niektórych transmisji strumieniowych) jest wystarczający (łącznie z grami). Ale różnica w cenie między 1Mb a 2Mb jest najczęściej na tyle mała, że warto dopłacić te 5 max. 10zł do szybszego łącza.

ja mogę dorzucić tylko, że lepiej brać od tzw. osiedlówek niż od jakichś mega dostawców typu Netia, TP, Dialog i inne takie. Powód - mniejsza awaryjność łącza, lepsza obsługa klienta i przy tym w większości przypadków niższe ceny.

U Ciebie widzę coś takiego jak COVERNET http://www.covernet.pl/# albo Stella http://www.stella.net.pl/?id=int_informacje czymś takim się zainteresuj.

Wymienię w gry jakie chcę grać :

WORLD OF TANKS, haxball, Battlefield HEROES i EUROPA UNIVERSALIS 2. To ostatnie przez hamachi. Grałem w haxballa niestety mój ping wynosi około dwustu przez co zanim dobiegnę do piłki to ona już jest 20 metrów w inną stronę przez olbrzymie lagi więc nie wiem ja 1 mb ma mi wystarczyć do gry multiplayer. W WORLD of Tanks nie grałem ale to przez to że jeszcze nie kupiłem nowego kompa ale jeżeli gra taka jak haxball mi laguje (chodzisz kulką i sztrzelasz gola - 2d) no to gra o czołgach i fenomenalnych wybuchach chyba będzie 1 fps albo mniej.

Jeżeli na 1mb nie da się w nic pograć multiplayer to w 2 mb sytuacja nie będzie wyglądała zbyt dobrze. Chyba że gra haxball laguje mi przez kartę graficzną :slight_smile: - ale to by oznaczało że Geforce 2 to kompletny złom i ledwo radzi sobie z flashem.

  1. lagi i fpsy są bardzo rzadko ze sobą powiązane

  2. możesz mieć łącze 5 mb i mieć lagi, jeżeli serwer na którym grasz będzie w Phenianie

  3. fpsy są często związane z optymalizacją gry i nawet uberwypasione karty graficzne mogą mieć problem

Popieram wybór osiedlówki, jeśli jest taka możliwość. W większości przypadków duże sieci idą raczej w ilość użytkowników, niż w jakość usługi. Sam kiedyś korzystałem z osiedlówki i za łącze 4Mb/s płaciłem 4 lata temu 35zł, transfer rzadko kiedy spadał poniżej 3,5Mb/s, później sieć została odsprzedana większemu operatorowi z Wrocławia, no i za 35zł zaoferowali mi co najwyżej 128kb/s natomiast za 4Mb/s krzyczeli sobie ponad 120zł, więc jasnym było, że nie skorzystałem z oferty i zacząłem szukać innego dostawcy :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dziwne że na całym serwie tylko ja mam problem z lagami a inni nawet pingu ponwyżej 50 nie widzą. Porozglądam się za osiedlówkami no ale jednak osiedlówkę to mam teraz - Diana i lagi są nie miłosierne - mam nadzieje że to przez kartę. 4 mb będzie w netii kosztowąło 50 zł a w dianie koło 80 ? Czy ta osiedlówka jest aż taka wspaniałą ?