Wybór internetu

Witam, niedługo kończy mi się umowa z internetem w Plusie (rezygnuję) z którego nie mogę na co dzień wyciągnąć nawet 0,5 MB, w dodatku mam limit 15 GB. Stąd moje pytanie : jaki polecacie szybki internet z prędkością pobierania minimum 10 MB/s (mam zamiar kupić FIFĘ 16 a tam trzeba pobierać 15 GB danych i ogólnie pobieram dużo rzeczy) oczywiście internecik bez limitu. Dodam jeszcze że mieszkam na wsi jakieś 15 km od miasta jakim jest Kraśnik (woj. lubelskie). Brałem pod uwagę głównie Netię. Co o niej sądzicie? Jestem również otwarty na inne propozycje.

 

Pozdrawiam.

Panie kolego nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na wsi 7 km od miasta nie mam żadnego wyboru sensownego wyboru

 

  • neostrada max 6 mb dawnload

  • radiówla jeden dostawca w teori 4mb w praktyce czasem 0,2 mb

  • LTE Play w teorii 150 mb w praktyce około 5 mb

 

Powodzenia

  1. Znaczy że nie jesteś w zasięgu LTE i jedziesz po UMTS 

  2. 150 M b /s  lub  M b ps jeżeli już, nie są to wartości gwarantowane.

 

@krystiank03 - w Netii oprócz abonamentu zazwyczaj płacisz też za utrzymanie linii telefonicznej (kabli orange), więc dobrze byłoby sprawdzić czy różnica w abonamencie pokrywa rożnice rzeczywistych kosztów łącza. Oprócz tego przy jakiejkolwiek awarii musisz uwzględnić scenariusz, że Netia obwinia Orange (infrastruktura), a Orange odbija piłeczkę do Netii (infrastruktura jest ich zdaniem ok) - nie jest to reguła, ale sporo takich sytuacji się zdarza. Sam Orange z kolei potrafi uruchamiać usługe kwartał, albo i dłużej, ale za to jak zacznie już działać, to zazwyczaj jest stabilnie.

Jeżeli ten CP jest przenośny i bez limitu, to pożycz na kilka godzin do testów i oceń sam :wink:

W CP są limity, i to jest ten Internet Domowy, czyli są dwa modemy- ODU-100 oraz IDU-100. Jeden to wzmacniacz sygnału który montuje się się gdzieś na zewnątrz, i łączy kablem TV/SAT z anteną oraz drugim modemem, którym jest zwykły router (stawiamy go wewnątrz budynku). Jak patrzę na mapę zasięgu internetu LTE w Cyfrowym Polsacie to moja miejscowość w nim jest, mojej cioci też.

CP i Plus to przecież to samo. Ta sama firma, ta sama sieć. Nie licz na to, że będzie lepiej.

 

Nie ma łącza po sieci komórkowej, w którym nie byłoby limitów. Możesz zainteresować się Playem/Red Bull Mobile “bez limitów”, tam po przekroczeniu limitu łącze zwalnia bodajże do 2 Mb/s.

Znajomy miał Plus tak samo jaka ja (tylko inny router) i teraz ma CP i z max 1 MB/s ma ~10 MB/s

Ja wolę jednak przenośny ale to różnie z zasięgiem:)

LTE w playu

Może to kwestia zmiany sprzętu.

Teraz to tylko Internet mobilny. Za grosze mozna miec LTE a rozwiązan jest duzo. Wystarczy poszukac na allegro :slight_smile:

Ostatnio w Play pojawiła mi się nowa zakłada w Play24 10gb za 10zł. Przy codziennym przeglądaniu neta spokojnie taki pakiet wystarczy. Jak chcesz pobierać większe pliki to 30gb za 30zł jest chyba całkiem fajną ofertą :wink:

Albo możesz sprawdzić Internet na kartę od play

Co do operatorów… kup sobie startery i sprawdź sobie który operator najlepiej działa w twojej okolicy