Wybór kabla HDMI

Witam, ostatnio zakupiłem nowy telewizor i stwierdziłem, że trzeba by go pod komputer podłączyć. :smiley: Wybór padł na kabel HDMI (z racji wyjścia HDMI w karcie 9800gt). Ruszyłem do sklepu a tam kable hdmi za 100 zł. No i tu stwierdziłem, ze tyle kasy na kabel nie wydam. Na allegro znalazłem kilka w cenach od 10 do 16 zł. Tylko nie wiem jak kable za ta cenę się sprawują. Mam świadomość tego, że jakość może być niższa od tych za 100 zł. I tu właśnie szukam kogoś kto używa/używał kabli za taka cenę, kto by mógł wyrazić swoja opinie o jakości takiego sprzętu.

Kilka przykładów:

http://www.allegro.pl/item965646986_prz … usive.html

http://www.allegro.pl/item964829990_prz … _1_5m.html

To tak jakbyś kupił mercedesa klasy S i lał do zbiornika olej opałowy.

W MM kupiłem 5 m. markowego kabla HDMI bardzo dobrej jakości za 120 zł.Obraz w TV w trybie HD super jakości.

2 m to pewnie z 60 zł.

Proponował bym jednak kable z filtrami jak poniższe:

http://www.allegro.pl/item964290695_kab … gener.html

http://www.allegro.pl/item945103976_now … zewod.html

Tak na marginesie, kupiłem tani kabel z marketu i normalnie podaje sygnał FullHD, więc jak to jest.

Kiedyś trafiła mi do rąk gazeta - Komputer Świat z testami przewodów HDMI i z testów wynikało, że cena w ogóle nie wpływa na transfer danych.

Tanim przewodem mam podpiętą konsolę oraz HD playera, żadnych problemów.

No i dobrze pisali. Przecież kablem HDMI leci sygnał cyfrowy. Tak samo jest np. jakbyś chciał podłączyć się do routera kablem w pełni pozłacanym i miał nadzieje że strony będą się szybciej otwierały. Podobna sytuacja jest z kablem DVI do monitora, przecież nikt nie chodzi po sklepach i nie szuka super kabli sygnałowych bo wyczytał że wtedy Crysis będzie miał jeszcze lepszą grafikę.

Jest co prawda inna historia z kablami po 10zł za 10 metrów, niektóre po prostu się w palcach sypią i wtedy nie dziwota że są cyrki z obrazem.

Ja też słyszałem opinie i testy, wg. których przy krótkich kablach nie ma co się spinać i wystarczy wziąć najzwyklejszy kabel za te ~30zł. Chyba że faktycznie potrzebujesz 5m czy jeszcze więcej. A jak nie masz wypasionego TV za mega gruby szmal i oka Terminatora, to na kablu 1,5m różnicy jakości nie zauważysz :wink:

Możesz spokojnie kupić te za 10-20 zł

jakość wykonania kabla HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu ! NIE tak jak jest na kablach EURO :slight_smile:

jak zegniesz kabel HDMI wtedy jakość spadnie ponieważ przesył jest cyfrowy

Sam kupiłem kabel 3m za 19 zł i spisuję się idealnie na wyświetlaniu filmów na moim 42 calowym telewizorku : D

PS. czytałem Komputer Świat

Zaryzykuje kupno tańszego kabla. :slight_smile: Jakby nie spełniał oczekiwań to zainwestuje w jakiś droższy.

Mam jeszcze jedno pytanie trochę odbiegające od tematu. Mam antenę analogową na dachu i odbieram za pomocą niej naziemną telewizję cyfrowa (DVB-T) Ale gdy zaczną nadawać kanały HD (a raczej HDMI) w naziemnej telewizji cyfrowej to czy wtedy ta antena analogowa uciągnie taki sygnał? Czy trzeba będzie wtedy się przesiąść na antenę cyfrową?

Przecież HDMI to nie światłowód!

To jest jakieś rozróżnienie analog-cyfra?

Poczekaj i sam sprawdź, po co wydawać pieniądze za wczasu?

W jednym sklepie powiedzieli, że jest a w drugim, że to jest tylko chwyt marketingowy, bo na analogowej złapie wszystko to co na cyfrowej. To chyba na razie zostanę na analogowej a w przyszłości się zobaczy.

Ja bym zaproponował kabelek firmy Digitus