Wybór karty dźwiękowej

Witam, mam problem, otóż siadły mi niedawno głośniki, zakupilem Logitech x-530, i mam pewien problem, ktory polega moim zdaniem na karcie dzwiekowej, nie mam mozliwosci pelnego uruchomienia wszystkich glosnikow, tzn, graja 2 przednie, 2 tylne, satelitarny nie. Dodatkowo 2 tylne graja nieco ciszej niż te z przodu.

Mam win xp, nic nie bylo wymieniane w kompie jeszcze, stery realteka.

Prosilbym o doradzenie jaka karte mozna by kupic ( mozliwie tania) ktora wystarczyla by do dobrego dzialania tych glosnikow.

PS: Bylbym wdzieczny gdyby ktos podal od razu link na allegro

Dziekuje i pozdrawiam

Pytanie zasadnicze, czy puszczasz dźwięk 5.1? Np film?

Podpowiedź - niektóre playery np Foobar mają wtyczki umożliwiające emulację takiego dźwięku ze zwykłego dźwięku stereo.

Innymi słowy aby słuchać 5.1 trzeba mieć taki materiał do odtwarzania.

Tylne satelity z natury grają ciszej, są tylko do przestrzeni, ale można to wyregulować.

No tak, o tym nie pomyslalem, wlaczylem film i ten satelitarny glosnik normalnie chodzi, innymi slowy graja wszystkie, pytanie tylko dlaczego jak wlaczam muzyke (np Winamp) ten glosnik satelitarny nie gra w ogole? O tym ze mozna wyregulowac ,zeby wszystkie glosniki graly jednakowo slyszalem,ale podobno to daje slaby efekt, bo tak jak mowisz tylne satelity sa do dzwieku przestrzennego. Mam sie nie przejmowac tym ,ze ten jeden nie gra przy muzyce? Czy probowac cos z tym robic?

Środkowy (ten od głosu) nie będzie Ci grał. Najwyżej w emulacji 4.1. Masz się nie przejmować, tak ma być :wink: Różnicę zauważysz w grach na pewno :wink:

Widac moje “obeznanie” w dziedzinie komputerow :wink:

Dzieki za pomoc , temat wyczerpany :slight_smile: