Wybór karty graf

Witam Was!

Mam wielką prośbę, od bardzo dawna nie interesuję się już sprzętem komputerowym, dlatego liczę na Waszą pomoc. Mam do wyboru takie oto karty: http://proline.pl/?porownaj=ASUS+GT630-1GD5&porownaj=GAINWARD+GT630+1GBD5&porownaj=GIGA+GV-N630-2GI&porownaj=N630GT-MD4GD3&x=34&y=9

Wcześniej miałem ati radeon HD 4850, bardzo fajnie śmigał ale…wyskoczyły artefakty, piekarnik nie pomógł ;). Proszę o odpowiedzi i ewentualne argumenty. I nie odpowiadajcie proszę w stylu, czemu takie tanie, wydasz więcej będziesz miał lepszą…owszem, zgadzam się…ale po pierwsze typ złącza mojej płyty głównej to PCI-Express 2.0 x16 i innych kart nie znalazłem. A po drugie…to nie wiem. Jakbyście mięli propozycję na inne modele to proszę. Na kartę nie mogę wydać więcej niż 450zł.

Wszystko pięknie i ładnie ale do czego głównie chcesz taką kartę graficzną wykorzystać ? Do gier czy jakichś programów użytkowych ?

Wstyd się przyznać…ale zdecydowanie gier

Pci-express jaki masz nie ma żadnego wpływu.

zależy wszystko od twojego zasilacza ;]

Spokojnie wejdą ci karty takie jak HD7770 z całego sumienia ci tą karte polecam.

te karty co ty wybrałeś są śmieszne i nieopłacalne;]

http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gd-456181/

ale jeżeli ci HD4850 działał bez problemu to zasilacz wyrabiał wiec spokojnie możesz brać tego HD7770

Jak to nie znalazłeś przecież to najnormalniejszy port dla obecnych kart graficznych.

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7770-core-edition-1gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-mdp-box-fx-777a-znf4-454752/ - jak do max 450 :slight_smile:

Nie patrz na to, że jest ona PCI-E 3.0 bo są one kompatybilne wstecz więc możesz ją wsadzić do PCI-E 2.0 i będzie równie szybka :stuck_out_tongue:

Co do podanych przez Ciebie kart to jak powiedział kolega wyżej taką kartę to można mieć w laptopie, a nie w komputerze stacjonarnym do gier :stuck_out_tongue:

No dobra, a jakiego producenta wybrać?

Dodane 18.04.2013 (Cz) 12:51

Naprawdę proszę jeszcze o pomoc w wyborze producenta. Słyszy się, o asus, o gigabyte, ale w ostatnim poście widzę xfx. Czy to na pewno dobry wybór? Może to co piszę opiera się na głupiej reklamie itp. Ale naprawdę chcę zasięgnąć fachowej rady :wink:

W przypadku 7770 to wiem, że ten XFX co podałem chodzi super i nie jest głośny bynajmniej w moim odczuciu czego nie mogę powiedzieć o np 7770 od Vertex3D. Do Gigabyte’a podanego wyżej też raczej nie ma się do czego przyczepić.

Dodatkowo w kwestii producenta w internecie jest pełno opinii dla tego modelu gdyż jest piekielnie popularny więc bez problemu znajdziesz plusy i minusy każdego z nich.

Do 450zł to najlepiej brać taką http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/3946221

Mhm, wciąż mam lekki dylemacik. Myślę, że zdecyduję się na tą 7770 ale od Gigabyte, oby to nie był zły wybór.

gigabyte na morele.net masz sprawdzony model R.2.0 czyli poprawiona wersja ja bym brał gigabyte te kilka zł drozszy ale sprawdzony

Dodane czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:59

zresztą widać bo ilości pozytywnych komentarzach i po testach w google;]

Dodane czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:00

to nie jest zły wybór w tej cenie nie znajdziesz wydajniejszej karty ;] tym bardziej od nvidii;]

Dodane czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:00

zresztą ta karta HD7770 jest chyba najbardziej opłacalną kartą pod wzgledem wydajność/Cena

…ja poleciłbym Ci MSI N650Ti-1GD5 GeForce GTX 650 Ti, 1GB GDDR5, 2x DVI, mini HDMI (V280-040R) za 468zł co prawda jest ona trochę droższa od założonego budżetu (450 zł) , ale za to sporo wydajniejsza od HD7770 i prawie identycznie prądożerna (110W) jak HD4850 (114W).

A więc tak…postanowiłem wydać troszkę więcej…odwiedziłem babcię ;). Zakupiłem AMD HD 7790, w testach wyszła na naprawdę świetną kartę i już mam nowy problem…domyślam się, że powinienem nowy wątek rozpocząć, ale zaryzykuję i spytam tutaj. Otóż, po “włożeniu” jej i zainstalowaniu problem mam taki, że dosłownie co kilka sekund “komp” się zawiesza i odwiesza również po kilku sekundach. Wyskakuje przy tym komunikat, że sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał…plaplapla. I co Wy mi na to poradzicie? :frowning:

Podaj model zasilacza. :slight_smile:

Jak wrócę do domu ;p

Dodane 20.04.2013 (So) 14:57

Zasilacz jest firmy delta electronics. model dps 460db a

Dodane 20.04.2013 (So) 17:05

Nie chcę wyjść na takiego, co się wymądrza albo wszystko wie. Tak sobie szperam po internecie na ten temat i ludzie piszą, że w tej sytuacji może pomóc funckja TDR w rejestrze…czy w dobrym kierunku idę? Pomóżcie proszę…aha a niech mi któryś napisze, że zasilacz do d***, to ręce ułamię :D. Ale poważnie, nie piszcie mi tak, bo już kartę droższą kupiłem i totalnie nie mam już nic kasy!

Dodane 20.04.2013 (So) 17:41

I jeszcze mam ostatnie pytanko. Czy wina może być po stronie monitora? Bo dotychczas używałem 19 calowego monitora, a teraz przerzuciłem się na jak się nie mylę i 28 calowy telewizor podpięty do komputera kablem VGA. Moja stara karta radeon hd 4850 działała, ta również z tym…że występują te komunikaty ze sterownikiem ekranu itd.