Wybór karty graficznej do 1600zł

Witam!

Otóż mam dylemat z wyborem karty graficznej, w podanym powyżej budżecie.
Dostałem ofertę od właściciela sklepu komputerowgo, na gtx 980 od Zotaca, z gwarancją firmową i gwarancją producenta, która ma trwać jeszcze przez 3 lata, gdzie mogę ją dostać nawet za 1300.
link do karty na morele: https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-980-amp-extreme-edition-4gb-gdd5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-90203-10p-667978/

Problem polega na tym, że używane karty, to zawsze niepewny biznes i jak się pytałem po okolicznych “specjalistów”, mówili mi, że Zotac, produkuje dość słabe niereferenty, które nie są warte swojej ceny, a według recenzji na internecie, jest ona najwydajniejszą kartą “zwykłej” 980.
Więc moje pytanie brzmi: Mam pozostać na tej ofercie, czy odczekać na premierę gtx’a 1060(od MSi,Gigabyte,Gainward)/X480(Sapphire,XFX), czy mam patrzeć na inne, zalecane karty graficzne?

W razie czego podam specyfikacje komputera:
Intel Core i7 4790k
MSI Z97 Gaming 3
Ram 8GB 1333Mhz(będzie zamiana na 1800)
Zasilacz Aerocool 750W

1300 za 980 to jak za darmo do tego gwarancja…

 

Jedno jest pewne - deal życia albo oszustwo.

 

Oszustwo odpada :smiley: Kupowałem u niego już nie raz i zawsze zadowolony byłem z zakupów. Zresztą procesor i płytę główną też kupiłem u niego rok temu za 1450zł, a sprzęt sprawuje się świetnie

1060 i cała reszta odpada jak masz taka okazje to kupuj 980 

Ja bym od Zotaca nie bral. Sa wysokie temperatury bo slabe chlodzenie do tego nie jest najwydajniejsza. Najwydajniejsze sa karty graficzne od gigabyte (mialem wiec wiem). Ale za taka cene to jak za darmo wiec BIERZ! Sry za orto ale moj laptop nie ma polskiego.

Bzdury. Zapraszam do zapoznania się z testami.

Kwestia zegarów (fabryczne OC). Gigabyte nie ma wcale najwyższych.

Bitew “bo mój (wstaw tutaj nazwę firmy) się grzał/padł więc wszystkie są słabe” ciąg dalszy :wink:

Tak już zapytam zapobiegawczo:
Gdyby mi dźwignął cenę o te 300zł, to dalej byłby opłacalny?
Jeszcze istnieje możliwość, że wycofa ofertę, co byłoby fatalne, skoro widzę tutaj niemalże 100% poparcie dla 980-tki.

Więc moje ostatnie pytanie: Jaką kartę polecacie jako “Plan B” Ja na razie mam oprócz Zotaca na oku R9 390X(od Sapphire ale wtedy wersja TRi-X, lub od XFX),X480 i GTX 1060, ale jestem otwarty na propozycje, jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat.
 

Kup sobie niereferenta GTX 1060, jak ceny trochę spadną. Poziom wydajności GTX 980 i lepsze wsparcie pod nowe gry.