Wybór karty graficznej do gier Nvidia

Proszę mi doradzić wybór wydajnej grafiki - 12GB; do moich obecnych podzespołów. Mogę wydać od 2000 do 3000 zł. Możliwe że pewnie dojdzie do tego zasilacz, bo chyba ten poniżej będzie za słaby???
Obecnie posiadam starą kartę: Geforce GTX 970 ASUS 4 GB

Mój sprzęt to:
Płyta główna: MSI B85-G43
Procesor: Intel Core i5 - 4460; 3,20GHZ
Ram: 16 GB
HDD: 1 TB
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)

Na tego procka to już nawet GTX1060 jest zbyt wiele:

W jakiej rozdzielczości grasz lub zamierzasz grać? Ogólnie ten procek 4C/4T nie należy w obecnych czasach do zbyt wydajnych. Sama platforma jest dość stara i w mojej opinii raczej nie opłaca się w nią inwestować. GTX 970 w wersji Strix jeżeli taką masz nie jest aż taką złą kartą, jeszcze dzisiaj daje radę - oczywiście jeżeli zaakceptujesz np. niższe detale.

Lepiej odłóż trochę kasy i zmień platformę na nowszą, przy cenach kart graficznych nie będzie to szczególnie duży wydatek - szczególnie jeżeli uda Ci się sprzedać ten obecny config.

I koniecznie zainwestuj w dysk SSD na system.

Przy obecnej konfiguracji - 1660 Super/Ti

Jakbyś jeszcze znalazł niedrogo i7-4770/90 to nawet mógłbyś sprawić sobie 2060 ale to karta absolutnie na wyrost dla tej platformy. Do tego obowiązkowo SSD. W takiej konfiguracji, z tym procesorem to byłaby cały czas dobra maszyna do grania (w Full HD), oczywiście mając w głowie to, że czasem musiałbyś pójść na jakieś ustępstwa.

Zasilacz w zupełności wystarczy nawet do 2060.

Jeśli koniecznie chcesz z jakiegoś powodu „kartę 12 giga” (czyli coś z serii 3000 najpewniej) to nie masz tutaj czego szukać - tylko wymiana całego komputera wchodzi w grę.

Nie na system - na wszystko :wink:

Rtx 3060 + 2x8GB DDR4 3600MHz + i3-12100F +H610