Wybór karty graficznej + jaki zasilacz

(qwaler) #1

Mam ograniczony budżet. Proszę o poradę jaką kartę graficzną kupić. Na nią chciałem przeznaczyć max 600 zł. Wypatrzyłem takie dwie konkurencyjnych producentów: HIS Radeon HD 6850 1024MB GDDR5 i MSI N550GTX-Ti Cyclone II/OC 1024MB. Czy lepeij kupić NVIDII czy ATI. Nie jestem fanboyem NVIDII, ale wydaje mi się że jest to firma, która produkuje lepsze karty. Proszę o pomoc. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, jaki zasilacz potrzebowałbym aby utrzymać konfigurację. Mam dysk twardy SATA 7200 obr, procek Intel Q6600, napęd DVD +/- RW, 2 GB RAM DDR2

(freedom) #2

GTX 550 Ti to konkurencja dla R6770, R6850 jest wyraźnie szybszy. Jeśli chodzi o zasilacz, markowe 450-500W wystarczy z zapasem (podaj budżet, coś doradzimy). Do tego kostka 2GB RAM i masz jeszcze całkiem wydajny zestaw do gier.

P.S. Jaki zasilacz masz obecnie (marka, model, moc)?

(SnykeShadow) #3

Dokładnie + Nvidia ma przynajmniej stabilne sterowniki dla kart graficznych.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

(freedom) #4

Chyba się nie zrozumieliśmy, R6850 i GTX 550Ti to całkiem inna półka wydajnościowa (cenowa pewnie też), ta pierwsza karta będzie dużo szybsza.

Test:

(system) #5

http://www.hwcompare.com/9711/geforce-g ... n-hd-6850/

(qwaler) #6

Zasilacz w tym momencie mam no-name 350W. Czyli z tego co piszesz potrzebowałbym 2x2GB Ramu(mam 1GBx2) to kolejne ok. 200zł jeśli się nie mylę. Poradzicie coś jeszcze?

(igrek) #7

SnykeShadow , nie ośmieszaj się, miałbym wątpliwości gdyby to był test wp albo onetu.

(T Luk) #8

Nie no, nie wszystkie testy mają takie tragiczne :wink: Ale faktycznie dobrze jest znać kilka dużych testów oraz prywatne testy użytkowników bo tylko w ten sposób można mieć pełny obraz. Szkoda tylko, że lokalna administracja tego nie rozumie...

(SnykeShadow) #9

Ogólnie rzecz biorąc najlepsza strona testowa (jak dla mnie) to: http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Fakt, że porównywanie tych dwóch kart graficznych mija się całkowicie z celem gdyż odpowiednikiem Radeona HD 6850 jest GeForce GTX 570 a nie GTX 550Ti.

Do tego dochodzi oczywiście cena karty graficznej. Radeona HD 6850 można kupić od 450zł a GTX 550Ti od 550zł z tym, że GTX 550Ti jest bardzo podatny na „podkręcanie”.

(qwaler) #10

Więc lepiej kupić Radeona czy NVIDIA, którego podkręcić?

(foni78) #11

ja bym brał 550 Ti ale z MSI Cylone II lub Evega maja bardzo dobre chłodzenie i ładnie się kręcą u mnie chodzą w Sli podkęcone na rdzeniu z 950 Mhz do 980Mhz delikatnie temp. w stresie tak godzina grania w Skyrim to 50-52 C .550 GTX TI to średnio mocny segment jeśli chodzi o karty spokojnie daje sobie rade z nowymi grami może nie na full w niektórych przypadkach ale zawsze no i nie ma takich problemów ze stabilnością sterowników jak radeon , owszem mówią że stery nowe od Nvidia mają tzn. "fochy" ale wole to w przeglądarce niż w grach jak w radeonach . U mnie jak na razie wszystko chodzi ok bez problemów .

(igrek) #12

Nie zauważyłem problemu ze stabilnością sterowników w radeonie więc nie mów głupot, rzeczywiście 30MHz to OC jak nie wiem:) Brałbym tego radka http://www.morele.net/karta-graficzna-m ... oc-375319/ kręci się lepiej niż te 30MHz na 550Ti

(foni78) #13

proszę miałem dwa Radeony seria 4xx i 9xx i wieczne problemy z grami błędy zmiana sterów itd .na GF nie

miałem żadnych jak do tej pory.

(igrek) #14

Dziwnym trafem mieliście nawyraźniej pecha fanboyem nie jestem ani jednego ani drugiego. Działa mi dobrze.

(majcovsky) #15

Chciałeś powiedzieć "GeForce GTX 465"...

(Boshi) #16

Jasne, ale nie użalaj się w co drugim poście nad sobą.

SnykeShadow, miałem 2 radony i jak na razie nie było problemów z sterami. Nie żyj czasami radeonów z serii 9xxxx.,

(qwaler) #17

mam teraz radeona 4350 i cały czas problemy... trochę jest u mnie napiętnowany. Ale ile będę miał kasy to kupię na co mi budżet pozwoli. Teraz zasilacz. 500W wystarczy do podkręconego dodatkowo Q6600 do 3GHz?

(Boshi) #18

Stabilny markowy zasilacz wytrzyma.

(SnykeShadow) #19

No raczej nie.

(qwaler) #20

A czy ten procesor (Q6600) nie będzie ograniczać Radeona HD 6870/50?