Wybór karty graficznej laptop

Witam

 

Mam w laptopie (ASUS X53S) zintegrowaną kartę Intel graphics family i NVIDIA GeForce GT 540M CUDA. Czy ktoś wie może w jaki sposób przełączyć ustawienia tak żeby zawsze wykorzystywana była karta GeForce? Z góry dzięki za pomoc, bo za nic mi się to nie udaje.

w managerze urządzeń wyłącz kartę intela.

Twój laptop ma grafikę działającą w technologii Optimus.Nie możesz wyłączyć tak naprawdę Intela, bo jest ona podstawową.Zakładam, że masz najnowsze, działające sterowniki dla obu kart. W zasobniku systemowym klikasz na ikonkę Panelu sterowania NVIDIA (lub prawoklik na Pulpicie). Rozwijasz Ustawienia 3D, Zarządzanie ustawieniami 3D, po prawej zakładka Ustawienia Globalne - Preferowany procesor graficzny - wybierasz Procesor NVIDIA o dużej wydajności lub w zakładce Ustawienia programu wybierasz kartę dla każdego programu. Możesz też wejść w Pulpit na górze Panelu sterowania NVIDIi i zaptaszkować Wyświetl ikonę aktywności karty graficznej w obszarze powiadomień. Pokazuje ona jakie programy chodzą w danej chwili na NVIDIi.

Ok, dzięki. Tak, mam najnowsze sterowniki. Pozmieniałem ustawienia w panelu sterowania NVDII, mam nadzieję że pomoże :slight_smile: