Wybór karty graficznej - Radeon czy GeForce?

Witam, otóż borykam się z problemem, jaką kartę wybrać do 300zł? Radeon czy może GeForce? Ponoć radeony ‘‘tracą na mocy’’ i ogólnie nie poleca się ich, lecz chciałbym poznać waszą opinię na ten temat i ewentualne przykłady kart które mógłbym kupić w tej cenie, by pograć w tytuły takie jak Crysis 3, bądź Battlefield 3 na wyższych detalach.

podaj jaki masz proc i zasilacz

żadna karta graficzna za 300zł nie pozwoli ci zagrać w BF3 lub C3 na wysokich detalach

ja na i5 2500k i GTX 550 w Crysis 3 grałem na średnich

@szymon66s to mało mówi bo jeszcze zależy czy miałeś włączone wygładzanie krawędzi oraz przy jakiej grałeś rozdzielczości

1920x1080 ustawienia średnie bez wygładzenia i tak czasami było widać spadek klatek :slight_smile:

jakoś średnimi bez wygładzania i ze spadkami ciężko mi to nazwać ale tak już prawie prawie

na wysokie detale trzeba coś jak GTX560 ja grałem na wysokich

Co powiesz na tą? Niedawno pytałem się na forum i do 300zł właśnie tą mi polecili. Póki co jestem z niej zadowolony.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asu … 62237.html

Znalazłem taką samą, lecz od Sapphire i zastanawiam się która z nich jest lepsza. http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd667 … 46704.html

PS: Jak ktoś potrafi dobrze zkonfigurować ustawienia graficzne i powyłączać zbędne opcje, spowalniające pracę typu AntiAliasing, czy PostProcessing, to gra wtedy chodzi o wiele lepiej. Nie dysponuję teraz dużymi środkami żeby kupić sobie jedną z najlepszych kart na rynku, ale chcę kupić coś, co pozwoli mi pograć chociaż w tego Battlefielda, który obecnie przy mojej GF 9500GT 1GB DDR2 chodzi płynnie na niskich ustawieniach. Obecny procesor to C2Q Q6600 2.4GHz 8mb, zasilacz YoungUN TechCO Brushless Fan 420W.

@Tazzik

Asus ma dłuższą gwarancję, a zasilacz masz do wymiany, na Allegro znajdziesz jakieś Chiefteci albo Fortrony 400W za 60-80 zł.

No, mam 36 miesięcy gwarancji. Dodatkowo dorzucili mi kod do ściągnięcia i aktywowania Sleeping Dogs :slight_smile: