Wybór karty graficznej w laptopie

Witam,

 

Stoję przed koniecznościa wyboru laptopa. Ponieważ ostatniego kupiłem 4 lata temu pojawiły się teraz rzeczy, których nie potrafie rozkminić. Konkretnie: karta graficzna. U siebie funkcjonuję na NVIDIA GeForce GT 320M. I co najmniej takiej wydajności szukam. Wszystko co lepsze będzie zaletą. Reszta podzespołów nie stanowi problemu. 4 lata temu komp z dobrą konfiguracją i kartą kosztował mnie 3500. Teraz budżet max 3000 bo komputer w zasadzie nie jest dla mnie. Przeglądam lapy i napotykam karty graficzne typu:

 

nVidia® GeForce GT 740M + Intel® HD Graphics 4000

oraz

AMD® Radeon HD8670M + Intel® HD Graphics 4400

 

Pytanie brzmi. Czy jest to dobre rozwiązanie?? Jakoś nie potrafię rozstrzygnąć czy one są mimo rozwoju techniki na pewno lepsze niż ta, której używam 4 lata.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odzew.

740M jest wydajniejsza od 8670m

ranking mobilnych kart http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

i osiągi w grach 740M  http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89902.0.html

Dzięki za odzew.

 

A jak to się ma do nie zintegrowanej karty jaką wymieniłem? Dla mnie wszystko co zintegrowane jest po prostu słabe. Czy taka zasada dalej obowiązuje czy już źle myślę? Ta karta generalnie nie ma służyc do grania. Raczej do programów typu gis i cad dlatego zależy mi na lapku który jakoś da sobie radę. To nie musi byc demon prędkości ale okazjonalnie będą robione jakieś projekty i nie może się program uruchamiac minutę…

 

A może jakieś propozycje laptopa z dobrą konfiguracją do 3000zł ?

 

Pzdr.

Takie pytanie to już w tym temacie: Chcesz kupić laptopa? Koniecznie zajrzyj tutaj

Te nowe Intel HD współgrają z dedykowaną grafiką: Czytaj tutaj

Wydajnościowo są znacznie lepsze niż dotychczas, w sumie nawet i pograsz na nich w niższych rozdzielczościach na niższych detalach w najnowsze gry

Pomogliście mi ! Generalnie ranking przydatny, na jednej z podanych stron ogarnąłem też więcej detali odnośnie kart w poszczególnych laptopach. Przejrzałem też przyklejony temat i już wiem czego chcę :slight_smile:

 

Dzięki i pozdrawiam!