Wybór karty graficznej w przedziale 200-250zł

Witam.

 

Jako że mój Radeon HD 4850 (1GB GDDR5) zaczyna powoli dawać znaki że chce już odpocząć, sporadyczne artefakty (Battlefield 3- małe kratki migające na ekranie przy 63-71 stopni, Grand Theft Auto 5 lekki czerwony szum na całym ekranie przy 60-65 stopni, raz są… raz ich nie ma, potrafią całe rano nie występować a wieczorem nagle się pojawić przy takich samych temperaturach i grach, o dziwo nie występowały w Dragon Age: Inkwizycja pomimo tego że to też dość wymagająca gra jak na mój zestaw, w innych grach jak i na pulpicie nie występują żadne artefaktów)

 

PC:

Procesor- Xeon E5450

Karta graficzna- Radeon HD 4850 1GB GDDR5

Płyta główna- Asus P5QL-VM EPU (modowana do obsługi Xeonów)

RAM- 6GB DDR2 800MHz

Zasilacz- Corsair VS 550W

 

(żadnych OC)

 

Szukam karty która mam nadzieję będzie nieco lepsza od tego co mam, może być używana jak i nowa (ważne żeby była jakaś gwarancja) tak więc nie jestem wybredny (za 200-250zł nie można być  :smiley: )

HD 5770,R7 250,7700,R7 250X.

Opłacałoby się wkładać do tego zestawu HD 7790 jeżeli udałoby mi się kupić tanio? (na płycie głównej pci-e 2.0 a 7790 jest na 3.0)

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r779oc-1gd/overview/

PCIE nie ma znaczenia.

 

Tylko czy CPU 3 GHz nie będzie ograniczał 7790, choć w sumie karta może być mocniejsza - są różne szkoły w tym temacie?

 

W sumie poczytaj, bo teraz strzelam.

PCIE ma znaczenie w przypadku nowszych radeonów.

Na pci-e 1.0 mogą nie działać niektóre karty od serii HD 7000.

Sam tak kiedyś miałem z kartą Asus HD 7750.

 

Teoretycznie powinny działać, bo są kompatybilne, ale w praktyce różnie bywa.

 

Ja montowałem dużo kart z serii 7000 na takich płytach i nie miałem nigdy problemu.

 

Edit:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/hd7750-na-pci-e-10-czy-da-rade-t421430/

Jeżeli używał ktoś Radeonów z serii HD 7xxx, szczególnie HD 7770/7790 to niech mi ktoś odpowie jak to jest z tymi sterownikami, niektórym wszystko działa, ale dużo ludzi ma jakieś małe lub większe problemy a najgorzej jak zaczynają im się resetować sterowniki, latać BSOD i inne cuda bez powodu, między innymi w sterownikach 14.4 i chyba jeszcze w jakiejś innej wersji, które nadal są na stronie AMD jako najnowsze do tych kart.

 

Bzdura. PCI-e jest kompatybilne w obie strony; jeśli coś nie działało, to z Twojej winy. 

 

@azalel123, problemy ze sterownikami AMD mają głównie posiadacze kart Nvidia. Najnowsze sterowniki to stabilne 14.12 oraz beta 15.4.

Rzeczywiście, nie zauważyłem że teraz jest 14.12 jako że nie ma ich w spisie na windows 8 (którego używam więc instynktownie wybrałem w8 w spisie) i są dopiero przy wyborze 8.1, no ale to bez różnicy.

 

Dziękuję za odpowiedzi i zobaczę czy uda mi się dostać tanio 7790, jeśli nie to chyba wezmę 7770.

Jasne. Miałeś taką sytuację, czy wypowiadasz się o sprawach, o których gdzieś przeczytałeś?

Jest jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd6790-1gb-ddr5-11194-02-10g-i5274949324.html