Wybór karty graficznej, z pamięcią 1GB - zamiennik

Cześć.

no bez płyty głownej raczej by nie dało rady…zasilacz rozumiem ze 500watt to mozesz zaszaleć z grafiką

zalezy jaki budzet masz ma to

W tego typu zestawie kłopotem jest płyta główna ze złączem pci express 16 rev. 1.0. Nowsze karty graficzne np, radeon hd seria 7700 lub radeon 260 x, posiadają rev. 3.0, więc grafika będzie pracować wolniej. Jeśli chcesz uzyskać znaczny przyrost wydajności to sugeruję byś kupił którąś z wymienionych, po drugie jak cię najdzie chęć wymiany sprzętu to grafikę masz jak znalazł.

Radeon hd 7700 będzie dobrym wyborem? Właśnie mnie ta płyta główna martwi trochę, jeśli mam zmieniać kartę graficzną.

Mam podobny problem z płytą Gigabyte P35 z procesorem e8400, zastanawiałem czy warto jeszcze ulepszać mój antyk i podjąłem decyzję negatywną, jak wymienię płytę i procek dopiero wówczas dobiorę odpowiednią grafikę. Co i tobie radzę.

@stan55 i tak też zrobię. Od wczoraj, rozglądam się za laptopem, który głównie będzie służyć do internetu, filmów, w domowych warunkach. 

Nie no zamiast wymienić pojedynczo części do kompa płacąc mniej to ten kupuje laptop z i5 jak i tak grać nie będzie… Człowieku czasami pomyśl do czego laptopa kupujesz. i5 to głównie procesory do gier do filmów to mogłeś kupić zwykłego laptopa z pentiumem nawet i z zintegrowaną grafiką.

Dużo nie zapłaciłem za laptopa to raz, dwa już jakiś czas temu, miałem w planach kupno laptopa, który nie raz by się przydał, szczególnie po za domem. Grać, gram czasami, więc dobrze by było, żeby komputer też był w miarę wydajny. Komputer stacjonarny ma prawie 8 lat. Dlaczego nie wymieniałem w nim karty graficznej, czy też dysku, bądź co kolwiek w komputerze do tej pory? Nie ma sensu, gdyż podzespoły komputera, są starsze. Stacjonarny komputer mam w planie złożyć, na nowszych podzespołach, mocniejszych, więc nie widze sensu, inwestować w komputer, prawie 8 letni. Laptop nie raz by mi się przydał i teraz przyda nie jedno krotnie.