Wybór karty graficznej

Witam mam zamiar kupic karte graficzna PNY GEFORCE 9500GT 1gb/128bit moje pytanie brzmi czy bez problemu podlacze ja do mojej plyty głownej GIGABYTE M61SE-S2.

Rownież chce spytac czy ta karta to dobry wybor i czy bede mial mozliwosc w zagranie w nowsze lepsze gierki chcialbym dodac ze moj procesor to athlon x64 3800 XP na obecnej grafice GF 7300GS gry nie sa plynne i sie zacinaja mam 2gb ramu. Co radzicie zmienic najpierw procesor czy karte graficzna? pozdrawiam

Karta słaba, procesor też wypadałoby wymienić. Podaj jaki masz budżet, oraz jaki zasilacz (marka, model, wat).

zasilacz mam marki quoltec niestety modelu nie moglem sie nigdzie dopatrzyc… moc zasilacza 400W. A co do budzetu to chcialbym tak powoli cos kupowac a na allegro taka karte znalazlem za 139zl wiec zastanawiam sie czy jej nie kupic ale rozumiem ze zmiana karty nie rozwiaze moich problemow.

Rozwiąże o ile nie masz wygórowanych wymagań co do gier :wink:

hmm a wiec moze przedstawie moj problem tak gdy gram w CoD Modern Warfare 2 to poki nie ma wielu przeciwnikow to wszystko jest ok jednak jak na mapie pojawia sie zbyt wiele przeciwnikow i jest duza jadka to gra sie sporadycznie przycina jednak to sporadycznie wystarcza zeby mocno zanizyc komfort gry a wymagania tej gry sa takie jesli chodzi o procesor i karte grafiki Pentium 4 3.2 GHz, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza) tak wiec karte z tego co mi sie zdaje mam moze troche lepsza a napewno taka sama jednak mam dwa procesory po 1,8mhz no a gra potrzebuje zegara 3,2mhz.

Podobny problem mam z gra mass efect 2 medal of honor airborne czy test drive unlimited (chociaz w ta ostatnia juz sie ciezko gra ale na umor mozna sie pomeczyc:)) itp.

Tak wiec co radzicie zainwestowac w karte graficzna czy procesor?

Kumpel ma 8600GTS i TDU chodzi mu jak ta lala. Nie wiem czy procek nie będzie tu wąskim gardłem ale myślę, że 9500’tkę może jeszcze udźwignąć.

DiamondBack ,

Rozumiem ze mam zaryzykowac i najpierw zmienic karte i sprawdzic efekty ewentualnie jesli to nie da za wiele to zainwestowac w procesor…

Okej a jeszcze bym prosil o odpowiedz czy ta karta bedzie dzialac na mojej plycie glownej bo nie rozumeim zbytnio o co chodzi z tym pci-e 16x i pci-e 2.0 czy to jest to samo?

PCI-E 16x to jest potocznie mówiąc wielkość slotu. Tu masz dokładniejsze info http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI-E

Jeśli Fundusze masz ograniczone to tak - najpierw grafikę później procek.