Wybór karty graficznej

Witam wszystkich .

Potrzebuję kupić nową kartę graficzną ,gdyż teraz posiadam po prostu zintegrowaną radeona HD 4250.

Znalazłem dwie fajne karty (fundusz to najlepiej tak około 600zł), ale nie wiem którą wybrać i czym mniej więcej się różnią

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=32408 - Asus Radeon HD6850 DirectCu 1024MB DDR5

http://www.gram.pl/sk0_8Q7kJ,q8_GIGABYT … Clock.html - GIGABYTE ATI Radeon HD6850 1024MB (w takiej samej cenie też jest wersja bez OC) dodaję ,że wolałbym brać z gram.pl ponieważ mogę odebrać w salonie w Zielonej Górze . W innych sklepach nie szukałem . Czy wie ktoś czy wykonanie tych dwóch kart się dużo różni i czy te chłodzenie podwójne jest lepsze ?

Podaj model płyty głównej to może ci pomogę (a napewno :smiley: ).

Przydałaby się też informacja na temat zamontowanego procesora na tej płycie bo może się okazać, że kupisz kartę, a niewiele się zmieni bo procek za słaby.

Ja brałbym to z podwójnym chłodzeniem. Tylko musisz być ostrożny z rozmiarem bo może ci się nie zmieścić grafa. Lepsze chłodzenie jest właściwie tylko do OC.

O obudowę nie ma co się martwić ;] Procek raczej też nie bo mam AMD phenom x4 955 black edition rev 2 . A płyta główna jest Asusa m4a88td-v evo / usb3 , ramy 4gb ( mam z nimi problem ,bo są 2000mhz ,ale płytę muszę podkręcić ,żeby obsługiwała 2000, bo niby na esc.pl pisali ,że obsługuje ,a na pudle pisze ,że o.c. ddr3 2000 ;/ ) Asus niby jest w dość dobrym wykonaniu tego modelu ,a o tym gigabycie nic nie słyszałem ,ale skoro ma lepsze chłodzenie to chyba go wezmę ;] GeForce raczej odpada .