Wybór karty graficznej

Witam,

chciałbym kupić do swojego komputera lepszą kartę graficzną

obecnie mam

procesor - pentium dual core e5500

RAM - 3 gb ddr2 800mhz

zasilacz Tagan 430W - U15 Easycon Series

karta graficzna - zotac gefore gt240 amp edition

i chciałbym zmienić kartę graficzną na geforce gtx 260

A teraz moje pytanie: czy zasilacz wytrzyma taką kartę graficzną??

zasilacz ma taką moc:

8409b8e9c04c53b4med.jpg

Prosiłbym o odpowiedzi czy ta karta graficzna nie zabije tego zasilacza, a jeżeli jest za mocna to prosiłbym o poradę jaką kartę graficzną wybrać.

absolutnie go nie “zabije” :wink:

Ale mogą występować BSOD’y i nieoczekiwane resety podczas uruchamiania bardziej wymagających aplikacji (zależy w jakim stanie jest zasilacz) . Na moje oko ten zasilacz będzie na styk, czyli będzie działał pod dużym obciążeniem.

Ile masz od wydania?

najlepiej jak najmniej :wink: ale realnie około 500 zł na kartę graficzną

Hmm tak więc w tym budżecie można kupić Radeon HD6770 który ma porównywalną wydajność do GTX 260: http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=10 … 0-4800&w=s (dosyć dobre chłodzenie)

Zasilacz przy tej karcie nie powinien mieć dużego obciążenia ponieważ pobiera duuużo mniej prądu niż GTX 260.

Poza tym kupno wydajniejszej karty do tego procesora mija się z celem.

A coś typu geforce gtx 460 - wersja 768 lub 1024mb?

warto się nad tym zastanawiać?

Przy obecnym procesorze? Nie

Radeon 6770 to dokładnie to samo co hd 5770

a czy karta, którą polecał mi SzoteK będzie prawidłowo działać na tej płycie głównej: ASRock P41C-DE

płyta główna ma pci-e 2.0 a karta ma pci-e2.1

Tak będzie działać, złącze PCI-Express jest kompatybilne wstecz.

Jeśli chciałbyś zakupić tą kartę musisz sprawdzić obecny model zasilacza, ponieważ jeśli będzie za słaby (i do tego będzie to “no-name”) to może wyrządzić szkody…

Przecież tagan jest na zielonej liście więc nie jest to no-name. U mnie fortron 460W ciągnie bardziej prądożernego hd4850 więc spokojnie wystarczy

HD 4850 jest bardziej prądożerny od GTX 260? =D> (Ten fortron na pewno ma mocniejszą 12v)

GTX 260 ma dosyć spory pobór mocy (~150W) więc jeśli zasilacz jest w słabym stanie to może pracować pod bardzo dużym obciążeniem i się grzać…

Spróbować można, nic się nie stanie :stuck_out_tongue:

Sory myślałem że mówisz o HD 6770/5770 mój błąd

Bez przesady, przy maksymalnym obciążeniu GTX260 + E5500 łącznie 250W nie wezmą, a trzeba pamiętać, że nawet w grach pobór mocy będzie sporo niższy. Dałby sobie radę bez problemu.