Wybór karty graficznej

Witam! Myślę nad zmianą grafy za jakiś czas i zastanawiam się jaka byłaby najwydajniejsza w granicach cenowych 900-1100 zł maks. Musi to być nvidia bo do radków nie mam zaufania. Mam na oku GTX 560 ti twin frozr II od msi. Co byście polecili?

Najlepszy wyborem byłby radek hd 7850: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-hd7850-2g-gddr5-pci-e-dvi-i-hdmi-dual-mini-dp-11200-00-20g-464722/ Napisz jeszcze jaki masz zasilacz.

Co do zaufania też podchodziłem sceptycznie do radeonów ale się przekonałem i nie żałuję.

Zasilacz mam dobry. Nówka ocz mxs pro 600w. Niby wydaje się lepsza ale miałem już dwa radki i były niezbyt dobre. Nie wiem. Ogólnie to radki teraz są robione lepsze niż geforce ponoć prawda? Tak słyszałem.

Radeony na pewno będą chłodniejsze bo Gefroce GTX560 Ti to jednak mocne grzałki są:

Zotac-Geforce-GTX560-Ti-AMP-Temperatura-GPU.jpg

http://www.morele.net/karta-graficzna-m … oc-420383/ Chodziło mi o tego GTX560 Ti. Z tym chłodzeniem pewnie byłoby nieco lepiej. To która w końcu starczy mi na “dłużej” jeśli chodzi o gry. Bo ten radek 7850 od sapphire ma lepsze opengl bo 4.2 i złącze pci-express 3.0 i większe taktowanie pamięci, za to gtx ma cuda, physx i nieco lepsze chłodzenie a przynajmniej tak mi się wydaje.

@EDIT: Wiecie co? Nvidia to nvidia. Moim zdaniem zawsze była lepsza i będzie lepsza. Nie zamierzam brać radeonów. Teraz mam nvidie gt 240 i na niej bf 3 działa praktycznie na wysokich/ultra. Po za tym jest w nvidii porządny silnik fizyki szczególnie w gtx’ach czego radeonom brakuje. Grafika w gtx jest lepsza i tego nie da się ukryć. To że radek jest minimalnie wydajniejszy nie robi moim zdaniem większej różnicy. Powyżej 30 fpsów i tak już nie widać większej płynności w grze. Z resztą skoro mam jeszcze grafę na której wszystkie gry chodzą na ustawieniach większych to na razie nie będę jej zmeniał. Poczekam z rok, może 1,5 i wtedy kupie sobie już porządnego gtx. Dzięki za odpowiedzi. Temat można zamknąć.

Jeżeli nie widzisz różnicy między 30FPS a 60FPS to słaby z ciebie gracz. Osobiście się nie rajcuje, ze mam więcej FPS’ów, bo tak rzadko gram, że mi to lotto. Osobiście brałbym HD7850, bo jest po prostu wydajniejszy. CUDA się do grania nie przydadzą, IMO PhysX widać w dosłownie kilku grach, że więcej śmiecia nieco lata na ekranie - ale reklamę trzeba sobie zrobić.

Jak grasz we wszystko na tej karcie na full, to musisz mieć mikroskopijną rozdzielczość albo kłamać - przecież to słabiak.

Wiesz dlaczego jestem tak za nvidia? Bo gram w gry które używają physx i lubię jak jest realnie. Te pare gier jest teraz i uwierz mi technologia idzie bardzo szybko do przodu więc będzie takich gier co raz więcej i to nie jest reklama jak dla mnie. Tak większość gier na tej karcie chodzi mi na maksymalnych. Tylko bf 3, nowy batman i wiedźmin 2 chodzą na wysokich a nie na najwyższych. Na razie nie opłaca mi się kupować karty, poczekam jeszcze z rok i wtedy kupię gtx 670. Gram na rozdzielczości 1280x1024 bo taki mam monitor.

No widzisz, ja gram w 1080p na ultra z AA, AF i w większości gier nie mam żadnych problemów (pojedyncze tytuły musiałem spuszczać niżej, ale spoko, super sprzętu nie mam). Realizm… w ilu grach PhysX jest naprawdę wykorzystywany? I niby w czym ten “większy realizm jest”, że w Mafii II się więcej trochę cegiełek kruszy albo że się płaszcz bardziej na wietrze rusza czy w Batmanie, że więcej jakiegoś śmiecia lata po ekranie? Rzeczywiście, “must have”, bez tego nie da się obyć.

Po co ty ciągniesz ten temat o realizmie? De gustibus non est disputandum. Z resztą głupi podałeś przykład z tą Mafią II bo tam akurat physx jest praktycznie niewidoczny. Tu masz przykładowe filmy i nie mów mi że nie ma różnicy.

Po za tym gram często w Battlefield 3 a tam physx się przydaje :wink:

A tak w związku z kupnem tej karty. To chyba lepiej będzie żebym jeszcze poczekał i wtedy kupił już coś lepszego niż 560 ti i niż 7850. Np gtx 670 będzie dobry?

Gdzie się przydaje? Jak pisałem wyżej - te filmy tylko potwierdzają, że nie wpływa to w żaden sposób na rozgrywkę, jedynie kilka efektów wizualnych więcej, że jak się strzeli w mur to więcej syfu się rozpryskuje, karteczka po nadepnięciu się wygina, nieco więcej mgły na ekranie, albo podczas lotu nieco więcej śmiecia po ekranie lata… Można wybrzydzać przy high-endzie, ale tutaj z takim do czynienia nie mamy.

GTX670 jest póki co dosyć drogi, sensownie by było, gdyby poczekać dwa-trzy miesiące, aż podatek od nowości opadnie. 1600zł to jednak nie 900zł, fajnie się mówi.

=D> Tak, to nie zmienia nic w rozgrywce ale mi się to podoba. Po prostu wtedy jest realniej i właśnie to filmy miały potwierdzić. Napisałem też że gtx 670 kupiłbym za jakiś czas, np rok dopiero kiedy moja karta nie ogarnie gier. Z resztą nie ma sensu ciągnąć tego dalej…

BTW. Wiesz co to znaczy De gustibus non est disputandum ? W takim razie cześć.

Tak wiem doskonale, próbujesz udawać mądrego, a widzisz? słabo ci to wychodzi. Wchodzisz na forum, pytasz, dostajesz odpowiedź, a za chwilę stajesz się arogancki jak byś wszystko wiedział. Chcesz to miej to swoje physic, jak ci daje aż taką to satysfakcję, tylko widzisz, to jest tak jak z procesorami AMD. Niby 8 rdzeni, a gry nie wykorzystują 4 jeszcze praktycznie.

nie jest tak do konca ze nie wplywaja. moga to potwierdzic ludzie zajmujacy sie zawodowo gamingiem sieciowym - kazda, nawet najmniejsza przewaga sprzetowa, dajaca ulamki sekund czasu wiecej na reakcje jest na wage zlota. Dlatego profesjonalny sprzet tyle kosztuje :wink:

ponadto, jesli dla kogos nie jest wielka roznica czy posiada 40 czy 45 klatek w danej grze (ludzkie oko i tak tego nie zauwaza), a woli miec ladniej, bardziej realistycznie i kolorowo - to dlaczego mu tego odmawiac?

moim skromnym zdaniem warto poczekac na nowe produkty nvidii, ale nie pod katem tego, co obiecuja ich tworcy. Zalozenia zawsze sa takie, ze ma byc lepiej, szybciej, bardziej oszczednie itp. a co potem z tych zalozen wychodzi… wystarczy popatrzec na wspomniane wyzej bulldozery od amd, na roznice (wydajnosciowe) pomiedzy seria 6x a 7x radeonow, pomiedzy nowymi ivy a starymi sandy bridge intela. Warto poczekac, bo ceny starszych produkcji spadna, a dobre karty wciaz beda na rynku, w o wiele przystepniejszej cenie (casus hd 4850).

Do Boshi: Tak, tak jestem tu nowy i udaję mądrego… Z całym szacunkiem nie jestem arogancki- w przeciwieństwie do ciebie, wtrącającego swoje 3 słowa. Nie wiem wszystkiego, dlatego sięgam po porady na tym forum. Tak chcę mieć physx, bo tak jak pisałem wyżej, podoba mi się realizm. Koniec kropka.

Do m1k3: Całkowicie się z Tobą zgadzam i właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Ceny spadną = kupię nową, porządną kartę. To dzięki za odpowiedzi. To by było na tyle. Temat do zamknięcia. :wink: