Wybór karty graficznej

Witam,

wczoraj padł mój geforce 8800gt 512mb - kod 43, komunikat “brak karty graficznej podłączonej do tego monitora”, aktualizacja sterowników nie pomogła, czyszczenie styków i karty też nie. Artefakty pokazały się RAZ przy włączaniu. Dlatego chciałbym kupić nową grafikę, najlepiej wydajniejszą od poprzedniej i możliwie cichą.

Zasilacz mam 460w, płytę IPIBL-LB/Benicia-GL8E, procesor intel q6600 2,4ghz nie podkręcany. Ram tymczasowo 3gb, będą 4gb.

Myślałem nad radeonem hd4850 1gb ddr5. Czy jest jakaś lepsza możliwość w tym przedziale cenowym? 150-300zł, mogę dać więcej :slight_smile:

hd 6850

Do 300 zł HD 4850 będzie najlepszym wyborem. Jeśli natomiast możesz dołożyć, to za 400 zł możesz kupić nieco wydajniejsze karty takie jak HD 6750 lub GTS 450.

Myślę jeszcze nad gtx 260, pytanie tylko czy wyciągnie ona na 460W delcie?

GTX 260 pod obciążeniem potrafi brać około 200W. Musiałbyś podać dokładny model zasilacza, żeby móc ocenić czy wystarczy Ci mocy na tę kartę.

Witam mam prawie identyczny problem też wysiadł mi mój GeForce 88000 GT 512MB od PALITA po ostatniej burzy nagle monitor nie odbiera sygnału z katy graficznej(karta wygląda normalnie nie ma napuchniętych kondensatorów a wentylator działa normalnie nie śmierdziało spalenizną) w serwisie po podłączeniu innej karty był obraz więc poradzili mi wymianę karty na nową dlatego mam pytanie co poradzicie do mojego zestawu by nowa karta było na takim samy poziome lub wyższym? mój zestaw:

Płyta główna: Abit IP-35

Procesor:Intel core 2 duo E4500

zasilacz: corsiar VX450w

RAM: OCZ 2GB DDR2 800 platinum rev.2 (myślę nad dokupieniem kolejnych 2GB)

Chodzi mi o kartę która nie byłaby gorsza niż stara a najlepiej jak byłaby optymalna do tego zestawu co do ceny myślę że mogę wydać ok 400zł co sądzicie o dokupieni jeszcze z 2GB RAM z nową kartą i RAM komputer może dużo zyskać? Jak myślicie jest jakaś szansa na uratowanie starej karty?

W twoim przypadku również polecałbym taką samą opcję - “do 300 zł HD 4850 będzie najlepszym wyborem. Jeśli natomiast możesz dołożyć, to za 400 zł możesz kupić nieco wydajniejsze karty takie jak HD 6750 lub GTS 450.”

Co do pamięci RAM, jeśli tylko masz możliwość dokupienia dodatkowych 2 GB, to jak najbardziej zalecam.

Pamiętaj, że jeśli dokupisz kolejne 2GB pamięci, to będziesz musiał przesiąść się na system 64 bitowy, w innym wypadku obsługiwane będzie max. 3,25GB.

wielkie dzięki za odpowiedzi będę więc wybierać pomiędzy HD 6750 a GTS 450 sprawdzałem parametry tych kart na pewnym sklepie i oprócz ceny oraz częstotliwości taktowania i pamięci chyba nie różnią się niczym ale zapytam się jeszcze was bo ja jestem zielony w tym temacie dodam że porównywałem obie karty od asusa moglibyście mi wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy nimi i która wygrywa ten pojedynek? jakiej firmy wybrać kartę? ma ona jakieś znaczenie?

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html mało się różnią, ale 6770 jest wydajniejszy jednak.

Zasilacz mam taki http://www.itwinkle.com/hp46posu51.html. Myślałem również nad 6770, konkretnie http://www.pckom.pl/produkt/49455,cdata … pci-e.html. Myślę, że na tego też się zdecyduje. Pytanie tylko czy mój sprzęt to uciągnie, czy trzeba zmienić zasilacz i czy procesor nie będzie ograniczał :wink:

Na pewno mocy wystarczy. 8800 GT 512 pobiera około 105W, a Radeon 6670 bierze również około 105W, więc nie powinno być problemu.