Wybór karty graficznej

Witam, posiadam płytę główną Fujitsu Siemens d1451, mój procesor to Intel ® Pentium(4) 2.80GHz , 2.79GHz i 0.99Gb ram. Chciałbym zakupić kartę graficzna o wejściu PCI, której częstotliwość to maksymalnie 256mb, jako,że mam małe pojęcie na temat sprzętu, proszę Was o pomoc. Karta dobrze było by gdyby obsługiwała grę League of Legends. Z góry dzięki.

Karty na PCI zgodnej z DX9 to raczej ze świecą szukać. Jeśli dobrze podałeś model komputera - to powinieneś jednak dysponować portem AGP, a wtedy - cóż - możesz pokusić się o zakup używanego GF8800 AGP - ale to rzadkość jest …

znajomy powiedział,że ATI Radeon HD 2400 PRO 256Mb powinno być dobre,ale jak wyżej napisałem pojęcie na ten temat wiem nie wiele, więc jak ktoś coś jeszcze wie, proszę o pomoc. Co do zakupu to może być ebay,amazon nie robi mi to różnicy.

Powinna być dobra - sęk tylko w tym, że twoja płyta dysponuje NA PEWNO portem PCI, i NA PEWNO NIE DYSPONUJE portem PCI-E. Tak więc - musisz szukać tego Radeona, ale w wersji AGP. Tyle że najpierw musisz się upewnić że twoja płyta NA PEWNO posiada port AGP (ponieważ były wersje tej płyty pozbawione tego złącza).

mPGA478 Socket Intel® Pentium® 4

Intel® 845GV Chipset

400/533MHz FSB

2 DIMM Slots (DDRAM)

184 pin, 2.5V, 64 bit, DDR PC200 or PC266

Max memory2GB

No ECC Support

Integrated i845GV 2D / 3D Video Controller

Sigmatel STAC9750 Audio

1 x Line In

1 x Line Out

1 x Microphone

S/PDIF

ATA 100 IDE Controller

3 x PCI Slots (32bit)

2 x USB ports (USB 2.0)

ADMtek AN983B LAN Controller

WOL Support

Tu jest podana pełna specyfikacja płyty, veers powiedz, czy będzie si :smiley: ?

Jeszcze raz ci powiadam - zajrzyj do środka komputera. Specyfikacja w tym przypadku to za mało. Podałeś model - F-S D1451, i z instrukcji płyty głównej wynika, że występowała ona w dwóch odmianach: z portem AGP i bez niego. Jeśli posiadasz port AGP - to będzie on piątym portem na tej płycie - zazwyczaj o kolorze brązowym.

Sprawdziłem tak jak mówiłeś jest tam port PCI,ale nie ma portu AGP, nie wiem,ale mi się wydaje,że ■■■■ blada :confused: .

Na wszelki wypadek zrób fotkę płyty i pokaż.

zrobione ,ale średnio widać jutro wrzucę