Wybór karty graficznej

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc tutaj, jako że sama nie znam się aż tak bardzo na sprzęcie komputerowym.

Otóż planuję modernizację komputera i szukam karty graficznej. Polecono mi 3 modele i chciałabym się zapytać o opinie kogoś jeszcze, kto się zna na takich sprawach.

Korzystam głównie z programów graficznych - Photoshop, Corel, ewentualnie 3dmaxstudio, Autocad. Dlatego prosiłabym też o opinie czy karty wymienione niżej pod kątem takiej pracy się sprawdzą, może ew. polecenie innej, oczywiście w niezłej cenie(ok 500 zł, żeby nie przesadzić jednak) :wink:

KARTA GRAFICZNA PCIE ASUS GTX550Ti 1024GDDR5 DirectCU DVI/HDMI

KARTA GRAFICZNA PCIE ASUS GT630 2048DDR3/128B DVI/HDMI

KARTA GRAFICZNA PCIE ASUS GT630 4096GDDR3/128B DVI/HDMI

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

HD 7770 będzie najlepszym wyborem.

GTX650Ti - karta lekko nagina budżet, ale te programy lepiej współpracują z kartami Nvidii niż AMD.

Weź se GTX 550 ti może i ten 1gb ale zato GDDR5, a co do ceny to bez przesady ja ją widziałem za 410zł.

Minus taki jest taki, że podobno ma za słaby processor graficzny : #-o

w szczególności nvidia quatro 2000 i wyżej, bo słabsze modele są już dziadkami.

do takiej obróbki nawet zintegrowana karta będzie dobra, chyba że projekty mają parę giga, co się rzadko zdarza…

przez jakiś czas też leciałem na integrowanej grafice, bo komp był nie kompletny (karta nie doszła), wszystkie “mega projekty” śmigały bez problemu we wszystkich programach. Na próbę zrobiłem parę większych prac i komp też dał radę…

można szybko sprawdzić która karta się nadaje bardziej AMD czy nvidia (HD7770 vs GTX550Ti):

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

sama karta nie wystarczy, dobrze mieć min. 8bg ramu a najlepiej 16gb.