Wybór karty graficznej

  z tych 2 co jest bardziej  opłacalne chyba ze ma cie inne propozycje   zależy mi zęby była  karta z nwidii 

  Gainward GeForce GTX 750  

GIGABYTE GeForce GTX 960

 

 

czy warto dopłacać  250 zl do  gtx 960 ?

 

 

 

 

Płyta główna 

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 s.1150

  Procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz BOX

 

Ram G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2 F3-2133C9D-8GXL.

 

Warto , gtx 750 nawet nie ma co porównywać jest o wiele wiele słabsza.

Jak najbardziej warto.

Nie będę już zakładał 2 wątku ale posiadam teraz asusa r9 280X, z którym mam problem i dlatego zastanawiam się nad zmianą na coś od NVIDII. Jaką karte opłaca się teraz kupić  w cenie około 1000zł? Ten GTX960 to dobry wybór czy znajdzie się coś lepszego/ wydajniejszego?

Ten Asus jest problematyczny ale mniejsza z tym chyba, że chcesz coś z tym zrobić? Co do karty za około 1000zł chyba nic lepszego od “zielonych” nie znajdziesz. 

Asus ma wadę fabryczną związaną z przegrzewaniem się modułów vram (4 z nich nie są chłodzone przez heat pipe’y) i przy dłuższym graniu wywala artefakty. Temat dość głośny ale dowiedziałem się o nim dopiero kiedy problem wystąpił także u mnie, niestety. Nie wiem czy za bardzo da się coś z tym zrobić, bo ludzie piszą, że wysyłają to na gwarancje, która nie zostaje przez asusa uznana bo nie widzą problemu. Oczywiście zakupu żałuję jak diabli ;/

Nie warto się przesiadać, stracisz na wydajności a za coś lepszego nowej serii zapłacisz chyba 1500zł za gtx 970 z kjtórym był ostatnio głośny przekręt i bym go odradzał

 

W tym wypadku w cenie gtx 750 lepiej wziąść kupić r9 260x wydajniejsza i tańsza w przypadku 750ti dostaniesz za jej cene wydajniejszego r9 270 a za gtx 960 dostaniesz taniej o podobnej wydajności r9 280 a czasem ( byl swego czasu na morele model od xfx r9 280x który zjada bez popity tego gtx 960 ale to trzeba trafić) dołożyć do droższej oczywiście warto gdyż przy gtx 750 procesor by się marnował

Wiem, że wydajność będzie gorsza ale co mi po karcie, która wali artefaktami aż w oczy kłuje i nie jestem osamotniony, bo internecie można znaleźć masę doniesień, że wszystkie karty z rodziny R9 2XX mają takie problemy. Jestem z amd od wielu lat ale czuję, że  miarka się trochę przebrała i naprawdę mocno zastanawiam się nad jakimś geforcem. Szkoda, że w tym segmencie cenowym jest tak mały wybór. Może lepiej kupić gtx760?