Wybór karty i zasilacza


(Teszni) #1

Witam

W obecnej chwili posiadam GF 8500 GT z chłodzeniem pasywnym, który służy mi juz od kilku dobrych lat. Niestety na dzisiejsze gry jest ta karta zbyt słaba, aby komfortowo sobie w coś "popykać". Postanowiłem iż zakupię sobie Radeona 4850 http://allegro.pl/ati-radeon-hd4850-512 ... 64155.html .

Wiem ze jesli bym go kupił, to konieczny byłby tez nowy zasilacz, gdyż posiadam tylko 350W. http://allegro.pl/zasilacz-tracer-450-w ... 86474.html

Pytanie, czy będzie to dobre rozwiązanie mojego problemu i czy wszystko będzie pasowało. Posiadam obudowę modecom step 208 i (jesli to potrzebne) płytę główną Asus P5VD2-VM SE.

Jesli macie inne propozycje to bardzo prosze o ich podanie, byle wszytko mieściło się w granicach 450 zł.

Pozdrawiam


(Cyba91) #2

Karta jest ok, zasilacz wybrałeś niestety nic nie warty.

http://allegro.pl/zasilacz-delta-chieft ... 92600.html , będziesz miał zapas mocy, w razie jakbyś chciał wymienić coś w przyszłości. Obudowę mam tą samą, wszystko będzie jak najbardziej pasowało.


(Dwodnicki) #3

Jaki masz procesor? żeby nie ograniczał grafiki.

A co do zasilacza to nie bierz tracera bo to najgorszy wybór jaki może być, to jest czarna lista mnie kiedyś taki się spalił 400W a włączyłem tylko listwę, nawet kompa nie zdążyłem i już miałem dymek z tyłu, fart że tylko zasilacz, ale miałem gwarancję, ale i tak leży na boku, bo już nie zaryzykuje podłączenia go do starego kompa, więc wtedy zabuliłem za chiefteca który działa bez problemu.

Acha ta grafa to używka. Lepiej wybierz zasilacz stąd, z corsair 400W powinno starczyć pieniędzy.

http://benchit.pl/forum,984,Ranking+zasilaczy.html


(Johny) #4

Tylko nie Tracer lepiej bierz Deltę albo Fortrona z tanich a dobrych,albo Corsair jedne z lepszych zasilek,jeśli widzisz "Tracgówno" to jest to imitacja zasilacza,która może spalić wszystkie podzespoły

Oto czym grozi wybór Tracera (lista dobrych i złych zasilaczy),przeczytaj to

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

RedEvil,miałeś szczęście że tylko zasilacz się spalił,bo to samo mogło się stać z płytą i grafiką,nie warto żałować 100 zł więcej za dobry zasilacz,aby za moment nie dopłacać 1000 zł za nowe części.


(Teszni) #5

Procek dual Core 1.8 GHz. Szczerze chyba warto zainwestować trochę więcej kasy i kupić tego Chiefteca :wink:


(X Zdzislawx) #6

Troszkę możesz go podkręcić :slight_smile:


(Teszni) #7

1) nie wiem o ile

2) nie wiem jak :stuck_out_tongue_winking_eye:

-- Dodane 25.11.2010 (Cz) 19:38 --

Mozecie napisac jak się montuje zasilacz? Jesli chodzi o kartę to sobie raczej poradze, bo juz kiedyś montowałem, ale zasilacza nigdy, wiec proszę o pomoc.