Wybór karty na AGP x8: HD 3650 DDR2 vs. reszta

Witam.

Jestem posiadaczem starego PC (ma jakieś 10 lat).

Jest w nim port AGP.

Procesor jaki jest zamontowany to Pentium 2.8 GHz HT jedno rdzeniowy.

Z resztą opis PC jest w podpisie :slight_smile:

Ostatnimi czasy padła mi karta graficzna całkowicie. Brak obrazu oraz wentylator kręci się przez ułamek sekundy, po uruchomieniu PC.

Nie wiem gdzie jest wina (padł GPU lub inna część elektroniki).

Chcę zakupić nową kartę na AGP x8 z obsługą DirectX 9.0c minimum lecz o przepustowości pamięci nie mniej niż 14 GB/s

Bo nie ma co ukrywać że kartę co posiadałem jest słaba, zwłaszcza szybkość pamięci. Zaletą jest tylko i wyłącznie obsługa Shader 4.1 i DirectX 10.1. oraz wysoka częstotliwość zegara GPU, bo aż 725 MHz bez podkręcania.

Jaką proponujecie kartę. Aby była wydajniejsza niż ten badziew co posiadałem w przedziale cenowym (patrząc po allegro) do 200zł.

Są różne modele z danej serii, z różnym DDR i szyną pamięci.

Najlepiej było by podać od najlepszej w dół.

Chodzą mi różne modele po głowie ale w tym przedziale cenowym co podałem, np. GeForce 7600 lub 7800 lub Radeon X1950/X1600

PS. Teksty o zmianie MOBO na PCI-Express nie wchodzą w grę.

To są dane mojej uszkodzonej karty w razie czego. Była prawdopodobnie wadliwa od nowości, z czasem defekt się nasilił aż…

373439.jpg

3850 AGP, opłacalność jest tragiczna ale jeśli koniecznie chcesz kartę agp to wielkiego wyboru nie ma.

To jedna z wydajniejszych kart na AGP.

Ale są lepsze niż ten HD 3650 który 2 razy wymieniałem bo jest wadliwym modelem, zwłaszcza.

Zależny od oczekiwań :stuck_out_tongue:

Mi chodzi o jedną grę aby dobrze działała.

Lepiej niż na tej co posiadałem.

Zmiana na PCI-E wymagała by wymiany PC który sięgał by w granicach 600zł.

Jak dla mnie GeForce 7800 GS jest wydajniejszy mimo że ma słabsze taktowania GPU i Pamięci.

Zaś to co podałeś 3850 czy tam nawet z serii 4000 na pewno jest dobre, ale… nie mam przekonania do marki AMD i ich bublowatych produktów, nawet ze sterownikami.

Ta na pewno jest dobra… tylko cena też wysoka, nie w moim zasięgu.

hd_3850_6f90cdc.png

Radeon 3850 to chyba najszybsza karta na agp, i znajduje się w przedziale do 200zł.

Wg. testów syntetycznych nie jest, tzn różnice są niewielkie względem 3650.

edit:

Różnica może być większa niż początkowo sądziłem, normalnie 3650 sprzedawany był w wersji GDDR3, ty masz mniej wydajną wersję DDR2.

NVIDIA dorobiła się sprzętowej akceleracji dopiero w serii 8xxx, więc Radeon z serii HD3xxx jest lepszym wyborem.

HD 3850 DDR3 jest w przedziale 150-210 na allegro.

Ale zakup planuje po 10 grudnia więc aukcje i ceny mogą się zmienić.

I nie jestem przekonany co do mojego zasilacza 400W Tracer Life (tak wiem to badziewie) na którym karta jak zareagowała to działa bezproblemowo.

Dlatego korci mnie ten GeForce 7800GS. Zasilacz na pewno podoła.

A grę jaką chcę uruchomić to PES2013 (na HD3650 DDR2 działała na detalach High, z przycięciami w powtórkach i menu wyboru zespołu) lub nawet PES2014.

Ale jeszcze się zastanowię. Nie chcę dostać Deaj Vu z HD3850 DDR3 jak uprzednio, że odpalam PC lub robię reset i nie mam obrazu na monitorze w ogóle…

Zwróćcie uwagę że z GF 7800 GS są różne pojemności i szyny pamięci. Najlepsza to 512MB na 256bit potem 256MB na 256bit tylko słabe taktowania GPU.

Lecz cenowo (jak się trafi) HD 3850 jest korzystniejszy zwłaszcza że ma lepsze taktowanie GPU.

I już bym ci nawet powiedział dlaczego straciłeś grafikę - przez zasilacz.

http://allegro.pl/karta-grficzna-na-slo … 12832.html a może coś takiego, droższe ale w przypadku zmiany platformy grafika będzie działać na nowym PC, bo raczej ma jeszcze tradycyjne złącze PCI

Raczej to będzie nawet mniej wydajne.