Wybór karty sieciowej - TL-WN822N vs TL-WDN4800

Witam serdecznie,

z góry przepraszam jeśli taki wątek się przewinął ale zależy mi na czasie i będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Otóż od dzisiaj posiadam nowe łącze, mianowicie UPC 60mbps i stoję przed wyborem karty sieciowej wifi do swojego PC. Na razie upatrzyłam sobie dwa modele, które cieszą się dość dobrymi opiniami:

  • karta zewnętrzna TL-WN822N lub

  • karta wewnętrzna TL-WDN4800

Pytanie - która lepsza? Rozbieżność cenowa między nimi nie gra tutaj dużej roli, chcę kupić coś dobrego. Jeśli wybór padłby na WN822N to karta wyląduje na biurku za monitorem, jeśli na wewnętrzną to antenki znajdować się będą blisko ziemi, jako że PC stoi na podłodze pod biurkiem, obstawiony meblami z boków. Odległość do routera w lini prostej to ok 5m, po drodze meble + jedna ściana ze zbrojeniem. Router od UPC to Technicolor TC7200. Zależy mi na jak najbardziej stabilnym i szybkim połączeniu.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

P.S. Pytanie dodatkowe, przy okazji, trochę z innej beczki - posiadam router z modemem Netgear DGN2200, który był używany pod Neo 10mbps, czy ten sprzęt można by ewentualnie podłączyć zamiast dołączonego Technicolor? Totalnie się na tym nie znam dlatego pytam, czy to w ogóle wykonalne oraz czy ten Netgear ma może jakieś lepsze parametry? :slight_smile:

Różnica w cenie jest dlatego że TL-WDN4800 to karta dwu pasmowa na 2,4GHz i 5GHz.

Urządzenie od dostawcy musi pozostać na swoim miejscu.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Rozmawiałam z jednym znajomym i chwilowo rozmyślam nad zupełnie innym rozwiązaniem, a mianowicie: TP-Link Nano Powerline HomePlug AV200 KIT - TL-PA2010_Starter Kit. Sygnał po kablu zawsze lepszy niż wi-fi, a zależy mi na możliwości wykorzystania łącza na max :slight_smile: Ten zestaw byłby dobry czy może celować w coś lepszego?

Pozdrawiam