Wybór kierownicy do gier

Witam!

Mam do was ogromną prośbę. Otóż:

Umówiłem się z moimi rodzicami, że na święta na “Gwiazdorka” :smiley: kupią mi kierownicę do komputera. I tutaj nasunął mi się pewien problem. Robię trochę w informatyce i orientuję się w cenach i możliwościach sprzętu komputerowego. Jednak nie interesowałem się nigdy kontrolerami do gier. Ważne, że działało :smiley:

A teraz nasuwa się właśnie istotny dla mnie problem: Jaka ta kierownica???

Jestem zapalonym graczem serii gier 18 Wheels Of Steel. Aktualnie gram w Euro Truck Simulator, a już niedługo wychodzi też jakiś nowy inny symulator.

Chciałbym na te święta dostać kierownicę, która będzie miała takie oto możliwości:

-Force Feedback,

-Czuła na tyle, abym przy lekkim przydepnięciu pedała gazu czuł, że auto się porusza i przy lekkim ruchu kierownicy Truck też lekko zmieniał kierunek,

-Może kosztować maksymalnie do 100 zł. ew. gdzieś w tych okolicach, :lol:

-Dobrze byłoby, jakby była to jakaś znana firma,

-Kierownica ta nie musi posiadać skrzyni biegów, bo i tak nie używam manualnej zmiany biegów :smiley:

Wiecie… Na Allegro nie patrzę, bo zamierzam kupić nówkę najlepiej gdzieś w Media Markt…

To wygląda tak, że dzień przed wigilią jadę z ojcem do MM i wybieram sprzęcior, po czym ojciec bierze go i wieczorem ładnie pakuje i potem jak to na wigilii już dostaję prezent oficjalnie :lol:

Proszę… Czy możecie doradzić jaka kierownica była by dobra? Nie jestem jakimś tam graczem rajdówek z serii Need For Speed. Chcę tę kierownicę tylko do gier z serii Hard Truck, 18 WOS, ETS itp…

Z góry Dziękuję :lol:

a co powiesz na:

http://www.skapiec.pl/site/cat/72/comp/252173

http://www.skapiec.pl/site/cat/72/comp/732062

Hmmm Zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu Genius SpeedWheel 3 Vibration… Chociaż ta druga kierownica też niczego sobie… Poszperam jeszcze w opiniach o nich. Dzięki shadow :smiley:

Jak ktoś ma jeszcze propozycje to śmiało… Im większy wybór tym lepiej :smiley:

Wiem że kasowo się określiłeś ale według mnie do stówki cudów się nie spodziewaj. Sam posiadam Logitech Driving Force GT (350 zł) wcześniej miałem MediaTech mt-173 i szczerze cieszę się że pozbyłem się tej drugiej (3 naprawy i wziąłem kasę). Najlepiej jakbyś miał możliwość przetestowania wybranej kierownicy bo rozczarowanie może być spore, co do FF jak już będzie to taki sobie choć i tak lepszy niż wibracje.

Witam, chciałbym trochę odświeżyć temat ;]

Poszukuję kierownicy również do rożnego rodzaju “Hard Trucków”.

Głównie chodzi o realistkę gry (na zwykłych kierownicach przy zakręcie na długim łuku nie mogę skręcać trzymając kierownicy w jednej pozycji), zatem dużą rolę powinien odgrywać Force Feedback i najlepiej żeby miała kąt obrotu 900 stopni ;]

Myślę, że do 300 PLN coś powinienem coś znaleźć.

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Poza Logitech Driving Force GT nie widzę sensu zakupu czegokolwiek innego w tym pułapie cenowym… 900 stopni jest oczywiście fajną sprawą pod warunkiem że dana gra obsługuje taki skręt…

Dużo napisałem już na temat kierownic w grach komputerowych. Problem leży w tym, że większość tanich, nowych kierownic nie obsługuje systemu Force Feedback, lecz udostępnia Vibration Force a to nie wiele ma wspólnego z realnością. Drugą bolończyka to w większości przypadków brak zaangażowania programistów gier komputerowych do komfortowej obsługi danej kierownicy w grze i również w tym FF. Zestawu funkcji konfiguracji FF może być brak, lub po włączeniu FF animacja - ilość klatek sekundę spadnie o połowę. Nie z każdą grą kierownica będzie funkcjonowała poprawnie. Cóż poradzić, że dobre wsparcie kontrolera gier przez ogół środowiska programistów traktowane jest jako zbędny luksus czy co?

Kolego, taniej, nowej z prawdziwym FF za 100 zł nie kupisz. Pozostają serwisy aukcyjne. W grach z serii 18 Wheels Of Steel Microsoft SideWinder Force Feedback działa poprawnie mimo braku zaawansowanych funkcji konfiguracji. Różnica między sterowaniem Tirem klawiaturą w grze a kierownicą jest olbrzymia. Czy rozwinąć mam temat?

“Różnica między sterowaniem Tirem klawiaturą w grze a kierownicą jest olbrzymia.” - Zgadza się. Ale, moim zdaniem, na korzyść klawiatury. Grałem na taniej kierownicy i wniosek jest jeden: klawiatura jest lepsza.

Nie z każdą grą kierownica będzie funkcjonowała poprawnie lub idealnie zgodnie z oczekiwaniem gracza. Im szybszy komputer (podsystem graficzny) tym reakcje kontrolera gier są bardziej dokładne a na kierownicy wyraźniej odczuwalne niż w przypadku klawiatury. Jestem użytkownikiem komputera a nie programistom więc nic nie poradzę, że dobre wsparcie (zaprogramowanie) kontrolera gier przez ogół środowiska programistów traktowane jest jako zbędny luksus czy co?

W grach DOS-owych kierownica na USD nie działa, trzeba mieć podłączaną do portu midi.

Od tygodnia mam nową kierownice Genesis Seaborg 400, kupiłem by mieć jedną do wielu sprzętów i PS4 i PC, ta jest kompatybilna z PC, PS3, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, a nawet Xbox Series . Solidna, sprawdza się naprawdę zadowolony jestem z zakupu