Wybór kierunku studiów

Witam. Co radzicie wybrać na Politechnice Warszawskiej: informatykę na wydziale Elektrycznym, czy Mechatronikę? Oficjalnie załapałem się na informatykę, ale jestem na samym początku listy rezerwowych na Mechatronikę. Znam tylko podstawy C++. Proszę o uargumentowane opinie. :slight_smile:

A co bardziej lubisz? Co ci lepiej szło w szkole (o ile miałeś rozszerzenie z informatyki w liceum albo coś z programowaniem jako przedmiot zawodowy w technikum)?

Ostatnio bardzo modna jest asenizacja.

Matematykę rozszerzoną zdałem na 100% na maturze i w ogóle skromnie mówiąc to mam talent do niej. Co do programowania to miałem je na informatyce, ale strasznie mało i biednie wytłumaczone. Do tej pory też nie miałem warunków w domu, aby samemu się go uczyć. Interesuje mnie wszystko związane z IT i dużo więcej myślałem nad informatyką, lecz mam dylemat czy ktoś zaczynający niemal od zera w programowaniu poradzi sobie na informatyce na wydziale Elektrycznym…

Spokojnie, mało kto coś potrafi konkretnego idąc na studia.

Haha :smiley: Mam czas do środy na decyzję i dostarczenie dokumentów. Jestem na liście przyjętych na informatykę i na liście rezerwowej na mechatronikę, gdzie znajduję się na 23 pozycji, więc jest duże prawdopodobieństwo, że w drugiej turze bym się dostał na ten kierunek.

A co z fizyką? O najważniejszym zapomniałeś. A fizyka to wiele różnych działów.

Chyba sam powinieneś wiedzieć, czy wolisz programowanie czy budowanie maszyn.

Na mechatronice jest na pewno więcej fizyki i elektroniki, mniej matematyki.

Fizykę podstawową zdałem na 82%.

Zakładając ten wątek kierowałem się ww. pytaniem. :stuck_out_tongue: