Wybór klawiatury gamingowej

Hej dobrzy ludzie, zgłaszam się z małą zagwozdką. Siostrzeniec ma niedługo urodziny i marzy mu się dobry sprzęt do grania. Chciałabym mu kupić klawiaturę, a może też i myszkę ale totalnie się na tym nie znam. Nie wiem w co młody gra, pewnie jakieś wiedźminy i inne takie stwory. Czy rodzaj gier ma znaczenie przy wyborze sprzętu? Myślałam o tej klawiaturze, i powiem tak po kobiecemu - bo jest ładna, pytanie czy będzie też dobra? https://www.komputronik.pl/product/718754/genesis-lith-400.html I może taką myszkę? https://www.komputronik.pl/product/705675/msi-clutch-gm20-elite.html?snrai_campaign=ZHsxHyVDYBbg&snrai_id=d680d51d-dc31-4682-a127-a127cf73f178 Czy lepiej zestaw z jednej firmy? Pomóżcie bo oszaleje...

Edit.
A może słuchawki jakieś? Albo jeszcze coś innego co jest przydatne graczom?

Jaki budżet i jaki wiek młodego?

Fajnie byłoby zmieścić się w 200/300 zł. Nawet nie wiem ile powinna kosztować dobra klawiatura, a nie chciałabym kupić bubla… Młody ma niedługo 13 lat.

Mam jeszcze pytanie, czemu mój post został ukryty? Nie łamię regulaminu… dostałam wiadomość, że zostanie automatycznie odblokowany po edycji postu. Jak mam to zrobić?

A ja zacznę od tyłu, chcesz kupić dziecku ładną klawiaturę i myszkę, czy taką, która mu najmniej popsuje zdrowie. :wink: ?

  1. iśc do sklepu i wybrać mysz dopasowaną do wielkości dłoni, musi byc wygodna, nie ładna.
  2. poczytac o cieśni nadgarska np. Zespół cieśni nadgarstka | Objawy i leczenie zespołu cieśni nadgarstka (medicover.pl)
  3. wybrać sensowne podkładki pod nadgarstki, to ważniejsze od pro myszki i lepszych wyników w CSGO, mniej zwyrodnień będzie miał za 10 lat. On rośnie, więc o problem łatwo. :wink:

(Żeby nie było, też mam, pod myszkę dałem fellowers, ale ona sama kosztowała 100 zł.)

Niby klikasz, że chcesz go przeczytać mimo to i w prawym rogu jest ołówek.

Opcjonalnie czekaj aż moderator cofnie oflagowanie jako niesłuszne (średnio prawdopodobne).

Ooo, wielkie dzięki za Twoją odpowiedź. I to dla mnie bardzo wazna informacja, o kórej nawet nie pomyślałam. W takim razie myszkę odpuszczę. Niech rodzice zabierają młodego na zakupy, na pewno im to przekażę. Czy któraś z tych podkładek wg Ciebie będzie odpowiednia? https://www.komputronik.pl/product/47285/fellowes-crystal-czarna.html https://www.komputronik.pl/product/651650/tracer-ergonomica-czarna.html

Dzieki wielkie. A czemu średnioprawdopodone?

To też trzeba „na rękę” sprawdzić, dla mnie osobiście te z „wałkiem” nie są ok. Wolę coś lepiej wyprofilowanego np. to, ale to kwestia dłoni pewnie.

image

5-6 moderatorów musiałoby czytać każde zgłoszenie gdzie skrypt już rozpoczął proces kasacji (taki, że my postu nie zobaczymy a moderatorom będzie pokazywany na czerwonym tle).

W przypadku tych co lata mogą świecić się w trybie „pokaż mimo to” raczej nie grozi szybka eksterminacja.