Wybór klawiatury przy konkretnych... wymogach

Witam. Od paru dni szukam satysfakcjonującej mnie klawiatury, a niestety w znalezionych jestem zdany na liczne kompromisy. Podam to, czego szukam i klawiatura nie musi spełniać wszystkich punktów, ale im więcej tym lepiej. Cena do ok. 200-250 zł., jednak jak najniższa przy dobre jakości,

-niska awaryjność (dlatego wolałbym coś od sprawdzonych marek, np. Logitech),

-wygodne makro, najlepiej przylegające bezpośrednio do lewego boku klawiatury (bez dużej przerwy między nimi), ten punkt jest najmniej istotny, bo w razie czego te klawisze może zastąpić myszka, ale zadowoli mnie niewielka ilość klawiszy dodatkowych,

-podświetlenie (najlepiej niebieskie) i czarna obudowa (w miarę możliwości, nie zrezygnuję z dobrej klawiatury z powodu designu :slight_smile: )

-zminimalizowanie problemu zabrudzenia klawiatury - wytrzymałe zaczepy, łatwość w czyszczeniu brudu między klawiszami, wykluczam śliską obudowę,

-jestem leworęczny, więc nie może to być klawiatura ergonomiczna, za którą i tak nie przepadam,

-niewielka wypukłość klawiszy (ale najlepiej nie klawiatura wyspowa) zbliżona do laptopów,

-przewodowa, i aby dało się podpiąć pod USB,

-dostępna na rynku (starsze modele ciężko nabyć),

Jak widać jestem dość wymagający, ale po prostu taka byłaby dla mnie najbardziej komfortowa. Jak na razie zastanawiam się nad Microsoft SideWinder X4 Keyboard. Z góry dziękuję za pomoc.

Saitek, Roccat, Razer. Logitechy są przebajerzone i te z wyższej półki potrafią padać.