Wybór klawiatury


(masterkomp) #1

Witam!

Chciałbym kupić tanią klawiaturę. Zależy mi na wygodnym i szybkim pisaniu. Piszę bezwzrokowo.

Która z tych klawiatur jest najlepsza?

  1. LOGITECH K120

  2. A4 Tech Evo Slim Sky

  3. http://allegro.pl/klawiatura-intex-mode … 73462.html

Zastanawiam się czy wybór klawiatury z podpórką pod nadgarstki będzie lepszy?

Może macie inne propozycje? Cena klawiatury nie powinna przekraczać 50 złotych.


(BOLO1990) #2

Witaj,

Wygodne i szybkie pisanie? Tylko tyle? To powiem Ci, że nie opłaca się tyle wydawać. Ja ok. 5 lat temu kupiłem w promocji za 5 PLN (tak, pięć złotych :slight_smile: ) najzwyklejszą klawiaturę A4Techa i działa do dzisiaj. Według mnie pisze się tak samo jak na innych klawiaturach z którymi miałem do czynienia i wydaje mi się, że bez tej podpórki na nadgarstek jest lepiej (ja tej podpórki nie mam, ale kiedyś posiadałem taką klawiaturę).

Oczywiście to tylko moja opinia :slight_smile:


(system) #3

Każda klawiatura jest taka sama, oprócz innych klawiszy multimedialnych.

Wygodna klawiatura = szeroka klawiatura


(lith) #4

Nie każda klawiatura jest taka sama. Klawiatury różnią się sposobem zamocowania klawiszy, skokiem, oporem jaki stawiają, układem klawiszy. Materiałem z jakiego jest wykonana. Do tego masa klawiatur przy naciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie po prostu się blokuje. Hitem był labtec, który przy niektórych kombinacjach nie był w stanie zarejestrować wciśnięcia 2 klawiszy jednocześnie. Też kiedyś uważałem, że klawiatura jest nie istotna, kupić można za dychę, najwyżej się wymieni. Zdanie zmieniłem jak miałem okazję poużywać trochę lepszych klawiatur.

W tej chwili mi najlepiej się pisze na przykład na klawiaturach ‘wyspowych’, więc nawet do 50 dla siebie bym prawdopodobnie nic nie kupił, bo jedyna markowa jaką znalazłem to ta:

A4Tech Notebook Touch KX-100 http://www.ceneo.pl/16982002#tab=spec

Ale ma tak wciśnięte strzałki, że to barbarzyństwo.

Ja pewnie zacząłbym od sprawdzenia takich modeli:

LOGITECH Wireless K360 http://www.ceneo.pl/13141607#tab=spec

A4Tech KV-300H http://www.ceneo.pl/20386513#tab=spec

LOGITECH K310 http://www.ceneo.pl/19593587#tab=spec

Więc jak widać co kto lubi. Ja bym musiał na klawiaturę koło stówki szykować.

…I to pod warunkiem, że nie chciałbym podświetlenia :stuck_out_tongue:


(masterkomp) #5

Dzięki za opinie.

Nigdy nie miałem klawiatury płaskiej, więc nie wiem czy wygodnie się na niej pisze. Wydaje mi się, że pisze się na niej niepewnie, gdyż nie słychać skoku klawiszy. Czy do gier takie klawiatury się nadają?

Najbardziej zależy mi na wygodzie pisania, a nie na bajerach w stylu klawisze multimedialne albo podświetlenie klawiszy. Może być też przewodowa, nie przeszkadza mi to.

Mam jeszcze pytanie. Czy klawiatura ze złączem USB jest wolniejsza od tego na PS2?


(lith) #6

Mi właśnie znacznie lepiej się pisze na takiej o małym skoku. Dużo wyraźniej czuję pod palcami, czy wcisnąłem dany klawisz, czy nie. Klawisze stawiają opór, ale jak go pokonujesz to przycisk wpada od razu do końca. Zachowują się w sposób 0/1, czyli tak jak działa klawiatura. Albo wciśnięty, albo nie. Nie ma, że niby naciśniesz, ale nie dognieciesz odpowiednio klawisza i nie zaskoczy. Do tego fajnie jak klawisz nie jest przymocowany tylko na środku, ale jakoś bardziej równomiernie, wtedy nie ma czegoś takiego, ze jak naciskasz na brzeg klawisza, to się on przechyla zamiast lecieć pionowo w dół.

No ale wysokie/niskie to zależy już od indywidualnych preferencji. Ja lubię niskie płaskie klawiatury o małym skoku. Bez żadnego profilowania, czy fikuśnych kształtów. W tej chwili korzystam praktycznie tylko z mojej laptopowej, która jest dla mnie prawie klawiaturą idealną. Wcześniej jak korzystałem ze stacjonarki miałem Razera Lycosę, a przed nią właśnie same tracery i inne marketowe. I jak pisałem wyżej teraz gdybym miał kupować to szukałbym wyspowej, czyli takiej gdzie każdy klawisz siedzi w swojej ‘dziurze’ i są między nimi odstępy. Z reszta jak szukałem laptopa to taka klawiatura była jednym z niezbędnych parametrów.

I jak do gier to najważniejsze, żeby sprawdzić, czy nie zagubi się w akcji jak wciśniesz kilka przycisków jednocześnie. Nic mnie chyba w grach bardziej nie wkurzało niż tak blokująca się klawiatura… gorsze niż lagi :smiley: A zazwyczaj po pierwsze producenci nie chwalą się tym, a po drugie to nie jest tak, ze możesz np. wcisnąć 5 klawiszy, jednocześnie, tylko zależy od konkretnych kombinacji. Np. miałem klawiaturę, w której kombinacja w+c+a już się nie dawała wcisnąć, tragedia- bo już np. w fps’ach strefowanie na kucaka odpadało.

Tak samo na obecnym laptopie nie wcisnę już kombinacji o+p+l, jak i pewnie wielu innych. Dla mnie teraz to mały problem, bo praktycznie nie gram, ale jak grałem w gierki to właśnie był główny powód, dla którego zdecydowałem sie szukać droższej klawiatury.


(Micoud81) #7

jak chcesz tanią i dobrą klawiaturę to polecam nateca http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/418770


(masterkomp) #8

Dzięki za pomoc. Zastanowię się nad tą klawiaturą. Czy będzie ona lepsza niż LOGITECH K120? Czy ma tzw. nóżki podtrzymujące klawiaturę?

Dodane 19.03.2013 (Wt) 21:18

A co sądzicie o tej klawiaturze?

ESPERANZA EK112


(roszpunka) #9

oj nie na pewno się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że każda klawiatura jest taka sama, co to to nie. Na jednej się pisze bardziej wygodnie, na innej mniej, a czasem się zdarza, że się tną klawisze, co może doprowadzić do obłędu. Ale powiem wam, że bardzo dobrze mi się sprawdziła klawiatura iboxa, jest bardzo wygodna, a nie była jakoś specjalnie droga.


(Baniaque) #10

Jeżeli chodzi o naprawdę szybkie pisanie to tylko dobra klawiatura mechaniczna. Ja po około tygodniu używania zwiększyłem prędkość pisania bezwzrokowego o około 30-40 procent.