Wybór komputera - co radzicie

Witam!

Niedługo zamierzam kupić sobie komputer i chciałbym, żeby ktoś doradził mi jaki to ma być.

Chodzi mi głównie o te trzy zastosowania w kolejności takiej jak wymieniłem:

MULTIMEDIA – dobry głos, duży ekran, karta dźwiękowa, graficzna, Bluetooth,

INTERNET – szybkość surfowania, WiFi,

PRACA – dużo wejść na USB, wejście CD, Blue-Ray, system XP (siódemka nie jest kompatybilna z wieloma urządzeniami)

Macie jakieś pomysły? Proszę, pomóżcie.

Prefectus Ego

Co do internetu: Weźmiesz router z WiFi i dobry pakiet Vectra to będzie gites

Co do USB: są specjalne przedłużacze(?) podpinasz takie coś pod USB i masz 4/6/8/więcej wejść.

Co do Multimedii: dobry głos = dobre głośniki, duży ekran to sobie już wybierzesz w/g własnych upodobań, karty dźwiękowe i muzyczne są

zintegrowane z płytą, i chyba nie jesteś takim maniakiem żeby zauważyć jakąś różnicę. Co do grafy to zależy od budżetu.

I pamiętaj, żeby nie kupować gotowców !

Internet : Vectra, UPC + porządny router

Multimedia : powiedz ile masz miejsca, jaki masz duży pokój czy polecić jakieś 5.1 czy 2.1, a może ktoś kto się zna na temat starszych kolumn i wzmacniaczy coś poleci? Duży ekran - dla mnie to 27", ale na dobre ekrany trzeba wywalić ponad 1000-1200zł (zależy, co się bierze). Karta muzyczna : może jakiś Asus Xonar albo Soundblastera jakiegoś, bluetooth - kontroler kosztuje kilkanaście złotych

Praca - kup sobie hub USB, Blu-Ray - wykorzystasz to na pewno, czy chcesz na zapas? Złożyć wypasiony komputer (jeśli masz bardzo zasobny portfel - kupić np. SSD) i wrzucić starego, niewspieranego Windowsa XP - bzdura, że nie działa dużo sprzętów, porządne działają, ze starszymi są problemy, ale w wielu przypadkach da się je obejść. Odradzam XP jak tylko się da, no ale jak chcesz wziąć system, który np. zajedzie raz dwa SSD, nie gospodaruje dobrze większą ilością rdzeni i co najważniejsze - wersja x64 jest praktycznie nieużywalna, a przy większej ilości RAM (4GB wzwyż) nadaje się tylko i wyłącznie wersja x64, chyba że chcesz marnować swoją pamięć RAM.

Podaj najważniejsze - ile masz pieniędzy na sprzęt (nie licząc internetu), czy masz jakieś specjalne wymagania co do pojemności dysku, ilości RAM, oprogramowania, czy ma być też drukarka, czy ma ona mieć WiFi, tanie tusze, czy co, czy ma być klawiatura, myszka czy mają one się komunikować przewodowo, bezprzewodowo, czy chcesz jakieś kamerki, mikrofony. Trochę tego jest :wink:

Mam około 3000. Wszystko może być przewodowe, chciałbym, żeby był szybki, to jest pamięć RAM duża. Rzeczywiście, wolę Windows 7, ale on jest niekompatybilny z większością drukarek i ogólnie sprzętem. Oprogramowanie sam sobie załatwię i chciałbym laptopa, a nie stacjonarnego, coś jak Dell Inspiron.

Wielkość pamięci RAM akurat nie jest czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na szybkość działania systemu.

Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz? Herezje tylko siejesz.

Nie lubię tego określenia, bo jest ono znaczeniowo niebezpiecznie blisko określenia “ściągnę sobie”.

Trzeba było od razu to napisać.

Laptop z XP za 3k? Hahahahhahaa, niemożliwe :smiley: