Wybór komputera do gier za 3600 PLN

Hej wszystkim, planuję zakup komputera do gier za ok. 3600 zł:

  • bez systemu,
  • wiadomo, w tej cenie z procesorem AMD,
  • dysk SSD śmigający po NVMe plus HDD 1TB.

Np. coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/beb62msse

Co o tym myślicie? Będzie wszystko działać? Czy warto np. dorzucić stówkę i coś polepszyć? Albo np. poczekać (ale nie za długo) na jakieś zmiany na rynku i wtedy zrobić zakupy? Druga rzecz, planuję przeznaczyć dodatkowo ok. 1000 zł na peryferia (monitor, myszka, klawiatura, głośniki). Niby kwestia indywidualna, ale czy przy kwocie 3,6k przeznaczonej na PC-ta warto dać 1k za peryferia?

Z góry dziękuję za pomoc.

Za 150 zł więcej masz AMD R5 3600, który ma 2 rdzenie więcej i jest 30% szybszy. Tak tylko mówię :wink:

Poczekać do 7 lipca. Wtedy oficjalnie na rynek wejdą Ryzeny XT, więc niewykluczone, że starsze procki spadną z cen.

Kurde właśnie miałem pisać że coś obiło mi się o uszy z tą premierą ryzenów XT. Spoko to w lipcu czekać na spadki cen.

@anon67650823 w xkomie już widze XT :stuck_out_tongue: Drogie jak ja cię nie kocham :wink:

@terminus_01 od tego procka co wybrałeś, już chyba bardziej kalkuluje się r5 2600.

no właśnie a czemu ten 2600 a nie 3 3300X. Z tego co widziałem to 3300 jest minimalnie tańszy a wydajniejszy

Cena podobna, a dwa rdzenie fizyczne więcej.

Okej, mam już pełniejszy obraz jeżeli chodzi o CPU, a co myślisz o wybranym GPU?

W grach 3300X może być wydajniejszy (mocniejszy jeden wątek), w całej reszcie (oraz przyszłościowo) 3600 góruje.

Zauważ, że gry też coraz chętniej wykorzystują wielowątkową architekturę. W starszych tytułach mocniejsze taktowanie kosztem ilości rdzeni może się faktycznie bardziej przekładać na wydajność.

Dlatego napisałem “przyszłościowo” :slight_smile:

Moja propozycja na teraz https://www.x-kom.pl/lista/fhlfe44yd

  • Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO MAX
  • Dysk SSD Maxtor 480GB 2,5" SATA SSD Z1
  • Karta graficzna AMD ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D2 OC 6GB GDDR6
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • Procesor AMD Ryzen 3 AMD Ryzen 3 3300X

Z wydajniejszą kartą graficzną. Jeżeli koniecznie chcesz wydajniejszy SSD, to zmiana na
PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

W przyszłości wymienić procesor na nowszą generację.