Wybor komputera - konfig Intel vs AMD

Zastosowanie kompa : ArchiCAD , AutoCAD , rendering ( 3dstudio , skechup )

No to podsumowalem i mam do wyboru 2 zestawy :

Asus A8N-VM CSE -300

AMD 3000 Venice OEM - 510

DDR Kingstone 2 GB 400mhz - 605

Chieftec 350W - 160

WD 200gb Sata2 - 307

Pentagram QVC-100 Cu - 110

Obudowa - 60

Przesylki - 25

Calosc z Apollo.pl

Gigabyte 8I945GMF - 400

P4 3ghz (630+) 2mb BOX - 640

DDR Espeed 2 GB 667mhz - 420

Chieftec 400W - 190

WD 200gb Sata2 - 330

Obudowa - 60

Przesylki - 25

Czesc allegro , a dysk , plyta i obudowa w sklepe za rogiem :).

Koinfig z intelem na wentyl standardowy jaki daja w BOX.

Dzis chcialbym podjac juz decyzje i ewetualnie zamowic sprzet.

pzdr

Ja wybrałbym PC nr 2

ja również choć jestem wierny amd ale ten zestaw 2 będzie miec na pewno większa wydajność choć oba zestawy to kompy marzenie!! :mrgreen:

2 zestaw :slight_smile:

Zestaw z P4 , tylko ja bym proponował dołożyć do zasilacza min 50Watt więcej powiedzmy Chieftec -450W , w tej konfigóracji co podałeś to 400-setka nie powinna mieć problemu , ale problem może być jak sobie dokupisz kiedyś karte graficzną na PCI-Express

PS. troche sie wychyliłeś z płytą gł. w przyszłość , mam nadzieje że będzie to stabilny zestaw , no ktoś to w sumie takie nowości musi testować.

Czyli poki co 4:0 dla intela ;]

Hmm Intela w tym zestawie mialbym za 2000 zl , AMD za 2080 zl ale pewnie zejda z ceny ( zmiana na sklep x-kom , czekam na odp. w sprawie rabatu :). Ewetualnie do Intela jescze moge dolozyc na mocniejsza zasilke , bo graga na pewno dojdzie jakas.

Czyli mowisz ze nieco eksperymentuje ;]. No coz , po tygodniu zbierania info , burdeluw glowie , zdecydowalem sie wybrac juz medzy 2 kompami :). Wieczorem zobacze ktory zebral wiecej glosow i kupuje :).

pzdr

ja tam wole amd

Zaobacz tutaj :http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/11218

Wydaje mi się że do tego typu zadań jakie będzieszwykonywał najbardziej się przyda taki procesor