Wybór komputera na allegro


(Progrot) #1

Witam mój kolega kupił na allegro nowy komputre za prawie 2 tys.. 6rdzeni amd 320 hdd gtx550ti 8 ram ogólnie bomba. Mam pytanie czemu one sa tak tanie w sklepie to za 2 tys kupię najwyżej 2 rdzenie a nie 6.


(Jaromir Zurawski) #2

Bo takie komputery z reguły są zbudowane na najtańszych podzespołach. Tania płyta główna, kiepski zasilacz.


(Progrot) #3

ale komp działa gta4 na max


(system) #4

Dla normalnego użytkownika który nie chce podkręcać, nie interesuje go składanie… po prostu kupił i ma… To także jest alternatywa, nie wszyscy chcą bawić się w składanie… oczywiście gry będą chodzić…

Co prawda jakby sam złożył to na dłużej komp by mu wystarczył z nowymi grami…

No i oczywiście zasilacz, przekaż koledze żeby sprawdził jaki ma… Co prawda ma gwarancje ale po okresie gwarancji niech wymieni tego no-name…


(Rufus2009) #5

Tak jak wyżej, najtańszy ram, najtańsza płytą, najtańszy zasilacz, najtańsza karta (pewnie taka co ja mam w swoim starym, też mam GTX550Ti i jest niewiadomej firmy, no-name).

To dlatego.

Już lepiej kupić części na morele.net i mogą Ci tam poskładać go :wink:

Inną sprawą jest że gotowych komputerów np. w sklepie komputerowym nie opłaca się kupować, taniej wyjdą Cię części plus montaż.


(ra-v) #6

Narzekanie na noname - na starym kompie 9 letnim kompie do dziś chodzi niejaki Megabajt z 250-300W. Znam wiele komputerów które chodzą na megabajtach i nic się nie dzieje. A był katowany niemiłosiernie. W domu z oryginałów miałem tylko zasilacze Compaq - dosć słabe ale wystarczały na włożony tam sprzęt.

Bardziej uwagę zwracał bym na wentylator na zasilaczu - bo to gdy się zatrze to jest kaplica.

Duża różnica jest gdy noname i oryginał musi wydać ok 80-90% swojej mocy. Tani zasilacz te 50-70% spokojnie wytrzyma, potem się powoli gotuje.

Oczywiście pożar może spowodować każdy - wada fabryczna, zużycie, głupota użytkownika (to chyba najczęściej).

Tak na marginesie - gwarancji na zasilacz pewnie nie ma długiej albo nawet wcale nie ma. Często daje się gwarancję na każdy podzespół, a nie na zestaw.

RAM noname, może z niższą częstotliwością (przy grach czuć różnicę normalnie nie), płyta główna z ograniczonymi slotami na RAM, SATA, USB itp, grafa zintegrowana może nawet, obudowa z gumy… na czymś trzeba oszczędzać.

Choć na ww. nie koniecznie. 320GB to chyba prawie najmniejszy dysk na rynku, 4x2GB DDR3 nie są takie drogie no i przede wszystkim procesor AMD, który pewnie jest z 2-3x tańszy od odpowiednika intelowskiego.

Może tak, może nie. Gdy ktoś nie lubi siedzieć i się bawić, czy się nie zna to ma to gdzieś. Kupuje gotowca, którego inny człowiek musiał poskładać, co troszkę więcej kosztuje. Czas jest ważniejszy.


(sla17) #7

W sklepach składają za darmo, albo za symboliczną złotówkę i testują - wiadomo, nie jest na miejscu zestaw, ale zawsze można wybrać sklep, który jest w pobliżu. Po zatem nie wiem o czym my mówimy, IMO komputer to jeden z prostszych urządzeń do złożenia - chyba, że jak komuś coś nie wchodzi, to używa narzędzi typu młotek, to już nie moja wina. Ale wszystko jest tak idiotoodporne, że się bardziej nie da - CPU przecież nie wsadzi inaczej, RAM ma wycięcie, więc też zamontuje tylko prawidłowo (chyba, ze będzie piłował), GPU trudno zainstalować na opak, HDD, DVD - nic trudnego, dwa kable, potem 3-4 kable z zasilacza i to wszystko. Jedynie można się pogubić za pierwszym razem z front panelem, sam miałem problem za pierwszym razem, a teraz jadę z pamięci :wink:

Ludzie naprawiają radia, lampki, grzebią w silnikach samochodowych, a się czterech kabli i czterech części wpiąć boją.


(ra-v) #8

W moim przypadku dojazd do niego do wydatek przewyższający ceny przesyłek.

Taaa jak ktoś kupi AMD pod płytę Intela z DDR2, w które nie wejdą DDR1 z ECC które zakupił, no i zasilacz który będzie zdychał. Szukaj wtyku do wentylatora (“a może nie potrzeba bo hałas robi?”) czy do innych portów.

"A to metalowe pudło to gdzie umieścić? ma 4 gniazdka a tylko 2 pasują. A to jest chyba nie dobrze podłączone skoro jest ich za mało.

I co to jest GPU, CPU, HDD?:)"

To nie jest taka prosta rzecz. dla wielu ludzi.

Radia może i tak, choć się nie opłaca, lampki - z tym to se poradziłem w wieku 10 lat, a w nowych silnikach samochodowych sam nic nie pogrzebiesz, chyba jeśli masz auto i program do VAG-ów - choć ja nie wiem gdzie ten 1 kabelek podłączyć;-)