Wybór komputera

Witam.

Na wstępie chciałem powiedzieć ,że zamierzam sobie kupić nowy komputer, stary ma już 6 lat i nawet taka gra jak cs chodzi na 60 fps :confused: Dlatego poszukałem troche na allegro i zastanawiam się nad kupnem tego komputera : http://allegro.pl/pcs-ninja-x4-840-4x3- … 78248.html

Nie wiem czy to dobry wybór ,jeżeli macie jakieś lepsze propozycje nowych komputerów dobrych do gier w cenie 1500 zł to możecie podac link :slight_smile:

Przez pomyłkę wybrałem zły dział ;(

deev11 , a co to ma wspólnego z działem Giełda?

Poza tym, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

  1. Nigdy nie kupuj kompa na allegro! Zauważ że to co pisze na górze aukcji nie jest zgodne z tym na dole ; d Plyta główna wielka nowość z “November 2009” (dane z oficjalnej strony MSI!)

  2. Najlepsze są procki z rodziny Intel i3/i5/i7!

  3. Pamięć w jednej kości bo później będzie płacz

  4. Najlepiej samodzielnie złożyć zestaw (tzw. składaki)

He, he, od kiedy to najlepsze są procki z rodziny intel? No może tylko dla ciebie. AMD to firma równorzędna, bezproblemowa, absolutnie godna zaufania. Ogólne podejście jest takie, że AMD nadaje się bardziej do rozrywki, grania, Intel zaś do pracy, choć nie ma co się trzymać kurczowo tego poglądu. Masz dość ograniczony warsztat doświadczeń, jeśli preferujesz tylko Intel. Ja na przestrzeni lat miałem zarówno Intel, jak i AMD i zawsze wszytko dobrze się sprawowało. Teraz mam znów Intela, ale za rok wracam do AMD. AMD jest poza tym znacznie tańszy, Intel drogi, pewnie zdziera kasę za nazwę. A co to znaczy “pamięć w jednej kości”? To jak ta jedna kość w/g ciebie ma pracować w Dual Channel? Płyty też się nie czepiaj, bo co prawda, może nie jest najnowsza, ale markowa MSI, DDR 3, a cały zestaw jest dość tani. Niektórzy użytkownicy nie oczekują od komputera wodotrysków. Prawda, że lepiej złożyć komputer samemu, ale nie każdy to potrafi i nie każdy ma na to ochotę

Skoro mówicie żeby kupić na części to pytanie czy te były by dobre?

AMD Phenom II X4 840 /3.2GHz, 95W, BOX, AM3/

płyta główna

MSI 870-C45 /AMD870/

pamieć ram

Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value

karta graf

Gigabyte Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

obudowa

Cooler Master Elite 370 (Black)

Zasilacz:

Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]

Skoro już tak wymieniasz się doświadczeniem to zapewne pamiętasz ceny pierwszych dwurdzeniowych procesorów AMD na Socket 939? No chyba, że wtedy to faktycznie były jakieś grosze…Nie chce mi się tutaj poza tym rozpisywać żeby żadnej wojenki nie prowadzić ale co do wydajności procesorów AMD w grach to to był taki żart tak?

Niech się wypowiedzą lepsi fachowcy, jeśli chodzi o części, bo ja nie jestem zbyt biegły we wszystkich elementach. Powiem tylko tyle, że w tym komputerze z allegro jest dużo mocniejsza grafika, niż w twoim drugim przykładzie. Ale ja mam w swoim komputerze właśnie tę drugą grafikę R 5770 i bardzo ją sobie chwalę, bo bez problemu obsługuje najnowsze ma gry na full, np Crysis 2, ale troszkę ją słychać, natomiast bez obciążenia w czasie pracy karta jest cichutka i chłodna, rdzeń ma tylko 36 st C. Ta z allegro GF 460 GT jest mocna, ale może być też bardziej słyszalna i gorąca, więc stresująca w czasie pracy, choć wszystko zależy od klasy zamontowanego chłodzenia. Pamięć i procesor jak najbardziej w porządku. Obudowa niezła, ale zależy to od twojego gustu.

Dodane 13.05.2011 (Pt) 21:10

O kurczę, następny intelowiec. Nie, to nie był żart. A moje doświadczenie polega na tym, że nie 3mam się kurczowo jakiegoś rozreklamowanego Intela, tylko stosuję wszystkie rozwiązania i wszystkie okazują się dobre