Wybór komunikatora

Chciałbym zainstalować sobie sensowny komunikator, który zastąpiłby mi docelowo Messengera, ponieważ chciałbym, żeby był niezależny od moich profili społecznościowych. Najchętniej przyjąłbym coś od Google, ale ta firma ma lekkie niedo****nie w tym temacie - temat u nich mocno niestabilny i ciągle otwierają i zamykają komunikatory, a z funkcjonalnościami bywa rozmaicie.
Oto, na czym mi zależy:

  1. Nie może to być niszowe rozwiązanie.
  2. Ma mieć czat i połączenia głosowe na podobnej zasadzie jak Messenger (Skype mi nie pasi).
  3. Nie może opierać się na numerze telefonu jak Whatsapp, Telegram i Signal.
  4. Chciałbym, żeby nie było „widoczności online” lub żeby można było ustawić status „niewidoczny” na stałe.
  5. Mile widziana byłaby aplikacja na Windows :slight_smile:

Na tę chwilę jedyną sensowną opcją wydaje mi się Discord, ale mam mieszane uczucia co do niego. Może ktoś zasugeruje lepszą opcję? Będę wdzięczny za sugestie :slight_smile:

Jedynie discord lub typu GG.

W zasadzie jest to samo od lat. Zmieniła się nazwa i aplikacja, ale różnice są niewielkie, wygląda tak samo i baza ta sama.

GG byłoby niezłym pomysłem, tylko kto będzie chciał założyć GG? :slight_smile:
Discord ma opinię komunikatora dla graczy.
Chodzi o to, że kontakt ze mną oczywiście będzie możliwy przez np. Messenger, ale priorytet ma mieć jeden i tylko ten jeden będę miał na telefonie, Jeśli więc komuś będzie zależało na szybkim kontakcie, to uzyska go tylko na jednym komunikatorze. Chcę tak zrobić dlatego, że mam różne profile i strony. Z mojego punktu widzenia robi się trochę śmietnik i bałagan, którego chcę się pozbyć.
Testowałem Google Chat, ale on jest ułomny - wysłałem do kogoś wiadomość i ani nie widzę tego kontaktu po wejściu do aplikacji, ani tej wiadomości, muszę użyć szukajki. Co więcej, można wysłać tylko jedno zdjęcie w wiadomości. Bez sensu. Mało to wygodne.
Sprawdzę jeszcze Telegram, bo jak się okazuje, co prawda wymaga on numeru do rejestracji, ale potem można numer ukryć i posługiwać się loginem.

Ale ty masz tylko 79 subskrypcji, to już widzę tłumy spamu.

Discord nie jest tylko dla graczy.

Możesz sprawdzić jeszcze QTox na wDesktopie i ATox na wTelefonie z Androidem:
Download - Tox .

Ewentualnie „Element” oparty o sieć matrix. Nie wymaga powiązania z numerem telefonu/profili. Wymyślasz sobie nick, hasło i w zasadzie tyle.
E-mail/numer telefonu jest opcjonalny.

Ma klienta webowego, desktopowego i mobilnego (Android/iOS)
Można dzielić się plikami, rozmowy tekstowe, głosowe, wideo.
Sposób działania trochę inny niż Messenger, bo opiera się o pokoje prywatne/publiczne lub wiadomości prywatne.
Widoczność/sposób wyszukiwania przez innych i powiadomienia można ustawiać globalnie jak i dla każdego z osobna.
Dodatkowo obsługuje integracje dodające np. funkcjonalność chat bota.

Wire. Całkiem prywatny i szwajcarski. Oferuje komunikację tekstową, głosową i wideo z szyfrowaniem end-to-end. Można założyć konto na adres e-mail zamiast telefonu. Chyba trzeba z web aplikacji z pc, nie pamiętam czy ta androidowa nie wymusza numeru telefonu jako loginu (jak już masz konto na e-mail, to działa i bez telefonu).

1 polubienie

Poddałem się. Po prostu Messenger wyleciał z telefonu i już. Jak ktoś naprawdę coś potrzebuje, to napisze sms. A jak nie, to poczeka aż będę na kompie.
Powiem wam, że jakoś mi lepiej z tym.

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze :wink: