Wybór konta bankowego

(Mateusz2373) #1

Jakie polecacie konto bankowe ?

(bart86) #2

tu chyba lepiej zobaczyć na portale finansowe porównania kont można znaleźć na money.pl

zależy co potrzebujesz

ja mam konto w BZWBK >30 i nie narzekam konto darmowe płace 2zł za i bezpiecznie w sumie jak robisz przelewy przez internet to nic więcej nie zapłacisz z czasem dostałem limit w koncie i kartę kredytową ale to zależny od dochodu

znaczną większość rzeczy można załatwić przez internet nawet założenie konta

(skrzek) #3

trochę nie trafia do mnie ta idea darmowości... choć może... za 2 zł to nawet piwa nie kupię.

takie, które wychodzi najtaniej (lub za darmo) przy najczęściej wykorzystywanych opcjach.

Sam mam internetowe ING Direct od paru lat - nie płacę nic, ale gdybym chciał korzystać z placówek, to tanio by nie wyszło.

(apanasiuk) #4

Jeszcze jest bank Alior sync konto, karta masterCard i przelewy za darmo.

Sam korzystam i nie narzekam.

(Unga Unga) #5

Takie, którego bankomat jest blisko :lol:

(Karol Falkowicz) #6

Ja polecam WBK bez dwóch zdań.

(freyah) #7

Jak najbardziej Alior Sync- wszystko za free, karta PayPass, itd. Jedyny minus to to, że nie ma oddziałów stacjonarnych, obsługa przez telefon albo czat na stronie.

(arapo) #8

Moim zdaniem zdaniem należy kierować się dostępnością do bankomatu oraz placówki bankowej, czyli siecią. Jak działają tzw. infolinie (strata nerwów i pieniędzy) w razie potrzeby nie wiele wskóracie. Gdy dodatkowo (z różnych przyczyn) możne nie być połączenia internetowego to jesteś "ugotowany". Bliskość i dostępność placówki bankowej(w razie nagłej potrzeby)- to jeden atut, drugim i bardzo ważnym kryterium to nie tylko opłaty za usługi bankowe, ale narodowy charakter banku. Wielu zachwala AliorBank podobnie było swego czasu z Lukas Bankiem i co- czy nadal istnieje? Tak samo było z Paribas i wielu innymi bankami w razie "darki" zwijają biznes i znikają. Ostatni kryzys dosadnie uwidocznił zachowania wielkich korporacji bankowych. Dobrym przykładem jest Islandia-(nie tylko), która zbankrutowała przez to, że nie posiadała bankowości opartej na narodowym kapitale. I ci się stało, ano to, że w Islandii znacjonalizowano bankowość czyli przywrócono jej narodowy charakter." Nie wszystko złoto co się świeci"

(skrzek) #9

Gwarancje bankowe - https://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami Jeszcze nikt tu nie polecał banku nieobjętego gwarancjami.

Mam nadzieję, że nie polecasz zostać "wspaniałomyślnym patriotą" i płacić za konto w PKO, za to że obracają moimi pieniędzmi i oszczędnościami?

(Martin8731) #10

Na pewno nie polecam mbanku, żrą nawet na głupiej karcie.

(system) #11

Ja polecam Alior Sync

(somekind) #12

Nie kłam.

Za kartę płacą tylko ci, którzy jej nie używają. Za to płacąc kartą mbanku w wielu sklepach można skorzystać z niezłych rabatów.

Zaletami Synca jest więcej darmowych bankomatów (chociaż ja nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem darmowego bankomatu mbanku) i 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu (oczywiście nie do wszystkich banków).

Z tych internetowo darmowych najgorszy jest Getin Online - nowy interfejs jest kompletnie nieczytelny i nieintuicyjny, a trzykrotne wprowadzenie złego hasła powoduje konieczność zadzwonienia na infolinię, rozmowy z konsultantem(!) i podania w jej trakcie milionów numerków. Oczywiście jest to możliwe tylko w godzinach pracy, czyli w dni powszednie od 8 do 22. Jeśli zablokujesz sobie konto w weekend, to czekasz do poniedziałku.

Pod tym względem najlepiej jest w mbanku, bo procedura jest automatyczna i trwa góra dwie minuty.

(Ania Solska) #13

Ja po ostatniej podwyżce opłat za kartę w mbanku z 2 zł do 4 zł przeszłam z mbanku do alior synca.

mbank sam sobie strzela w kolano.

alior sync póki co calkowicie darmowy bez żadnych warunków, opinie o koncie alior sync też w miarę ok, system transakcyjny i interfejs też całkiem dobrze dopracowany.

Pytanie tylko, czy też nie zaczaną za jkaiś czas wprowadzać opłat (bo już z cashbacku się zaczynają wycofywać), ale tego nie wie nikt.

(Galy1) #14

Ja z swojej strony polecam http://meritumbank.pl/ dlaczego może dlatego,że ma darmowe konto wyplata z każdego bankomatu darmowa,a także obsługa klienta na wysokim poziomie.

(xomo_pl) #15

jeśli nie przeszkadza ci opłata 1zł za kartę visa (i to jeśli wykonasz transakcje kartą na minimum 200zł nie wliczając wypłat- jeśli nie to 5zł za kartę visa) to polecam konto deutsche bank dbNET. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w PL i na świecie za friko, przelewy też za darmo. Karta visa wspiera płatności online np. w google play czy playstation network.

jeśli ma być za free kompletnie to tylko alior sync....

(somekind) #16

Pozbywając się klientów, którzy z niego nie korzystają? Bo sorry, ale żeby nie zrobić 100zł obrotu miesięcznie kartą, to trzeba po prostu z banku nie korzystać.