Wybór konta bankowego

Jakie polecacie konto bankowe ?

tu chyba lepiej zobaczyć na portale finansowe porównania kont można znaleźć na money.pl

zależy co potrzebujesz

ja mam konto w BZWBK >30 i nie narzekam konto darmowe płace 2zł za i bezpiecznie w sumie jak robisz przelewy przez internet to nic więcej nie zapłacisz z czasem dostałem limit w koncie i kartę kredytową ale to zależny od dochodu

znaczną większość rzeczy można załatwić przez internet nawet założenie konta

trochę nie trafia do mnie ta idea darmowości… choć może… za 2 zł to nawet piwa nie kupię.

takie, które wychodzi najtaniej (lub za darmo) przy najczęściej wykorzystywanych opcjach.

Sam mam internetowe ING Direct od paru lat - nie płacę nic, ale gdybym chciał korzystać z placówek, to tanio by nie wyszło.

Jeszcze jest bank Alior sync konto, karta masterCard i przelewy za darmo.

Sam korzystam i nie narzekam.

Takie, którego bankomat jest blisko :lol:

Ja polecam WBK bez dwóch zdań.

Jak najbardziej Alior Sync- wszystko za free, karta PayPass, itd. Jedyny minus to to, że nie ma oddziałów stacjonarnych, obsługa przez telefon albo czat na stronie.

Moim zdaniem zdaniem należy kierować się dostępnością do bankomatu oraz placówki bankowej, czyli siecią. Jak działają tzw. infolinie (strata nerwów i pieniędzy) w razie potrzeby nie wiele wskóracie. Gdy dodatkowo (z różnych przyczyn) możne nie być połączenia internetowego to jesteś “ugotowany”. Bliskość i dostępność placówki bankowej(w razie nagłej potrzeby)- to jeden atut, drugim i bardzo ważnym kryterium to nie tylko opłaty za usługi bankowe, ale narodowy charakter banku. Wielu zachwala AliorBank podobnie było swego czasu z Lukas Bankiem i co- czy nadal istnieje? Tak samo było z Paribas i wielu innymi bankami w razie “darki” zwijają biznes i znikają. Ostatni kryzys dosadnie uwidocznił zachowania wielkich korporacji bankowych. Dobrym przykładem jest Islandia-(nie tylko), która zbankrutowała przez to, że nie posiadała bankowości opartej na narodowym kapitale. I ci się stało, ano to, że w Islandii znacjonalizowano bankowość czyli przywrócono jej narodowy charakter." Nie wszystko złoto co się świeci"

Gwarancje bankowe - https://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami Jeszcze nikt tu nie polecał banku nieobjętego gwarancjami.

Mam nadzieję, że nie polecasz zostać “wspaniałomyślnym patriotą” i płacić za konto w PKO, za to że obracają moimi pieniędzmi i oszczędnościami?

Na pewno nie polecam mbanku, żrą nawet na głupiej karcie.

Ja polecam Alior Sync

Nie kłam.

Za kartę płacą tylko ci, którzy jej nie używają. Za to płacąc kartą mbanku w wielu sklepach można skorzystać z niezłych rabatów.

Zaletami Synca jest więcej darmowych bankomatów (chociaż ja nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem darmowego bankomatu mbanku) i 10 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu (oczywiście nie do wszystkich banków).

Z tych internetowo darmowych najgorszy jest Getin Online - nowy interfejs jest kompletnie nieczytelny i nieintuicyjny, a trzykrotne wprowadzenie złego hasła powoduje konieczność zadzwonienia na infolinię, rozmowy z konsultantem(!) i podania w jej trakcie milionów numerków. Oczywiście jest to możliwe tylko w godzinach pracy, czyli w dni powszednie od 8 do 22. Jeśli zablokujesz sobie konto w weekend, to czekasz do poniedziałku.

Pod tym względem najlepiej jest w mbanku, bo procedura jest automatyczna i trwa góra dwie minuty.

Ja po ostatniej podwyżce opłat za kartę w mbanku z 2 zł do 4 zł przeszłam z mbanku do alior synca.

mbank sam sobie strzela w kolano.

alior sync póki co calkowicie darmowy bez żadnych warunków, opinie o koncie alior sync też w miarę ok, system transakcyjny i interfejs też całkiem dobrze dopracowany.

Pytanie tylko, czy też nie zaczaną za jkaiś czas wprowadzać opłat (bo już z cashbacku się zaczynają wycofywać), ale tego nie wie nikt.

Ja z swojej strony polecam http://meritumbank.pl/ dlaczego może dlatego,że ma darmowe konto wyplata z każdego bankomatu darmowa,a także obsługa klienta na wysokim poziomie.

jeśli nie przeszkadza ci opłata 1zł za kartę visa (i to jeśli wykonasz transakcje kartą na minimum 200zł nie wliczając wypłat- jeśli nie to 5zł za kartę visa) to polecam konto deutsche bank dbNET. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w PL i na świecie za friko, przelewy też za darmo. Karta visa wspiera płatności online np. w google play czy playstation network.

jeśli ma być za free kompletnie to tylko alior sync…

Pozbywając się klientów, którzy z niego nie korzystają? Bo sorry, ale żeby nie zrobić 100zł obrotu miesięcznie kartą, to trzeba po prostu z banku nie korzystać.