Wybór laptop Asus (M51SE-AS063E, F5SR-AP050, M51SE-AS013C-1)

Witam.

Planuje zakup laptopa, wcześniej byłem zdecydowany na jakąś Toshibe ale w tym przedziale cenowym 2500zł do 2800zł to chyba wszystkie bardziej interesujące wersje są powlekane całe lakierem więc zrezygnowałem. Znalazłem za to kilka modeli Asusów (co prawda chyba każdy z nich ma powlekaną lakierem pokrywę, ale to już nie cały laptop pokryty lakierem) i mam problem który model ostatecznie wybrać. Jeżeli ktoś by mógł podpowiedzieć, doradzić, lub podzielić się swoim doświadczeniem w wyborze z pośród poniższych modeli byłbym wdzięczny.

Modele które biorę pod uwagę przy zakupie to:

  1. Asus M51SE-AS063E (Core2DuoT5750/2048MB/160GB/15.4"/DVD-SM/Vista HP)

  2. Asus F5SR-AP050 (Core2DuoT5800/2.0GHz/3072MB/320GB/15.4’’/DVD-SM)

  3. Asus M51SE-AS013C-1 (Core2DuoT8100/2.1GHz/3072MB/250GB/15.4"/DVD-SM/Vista HP)

Laptop będzie używany do celów domowych lub jak to woli rozrywkowych, czyli w coś pograć, posłuchać muzyki, oglądnąć filmy, czy po prostu poprzeglądać strony w internecie i popisać choćby na Forum Dobreprogramy :-). System operacyjny nie ma dla mnie znaczenia do Visty jestem przyzwyczajony, a na Xp świetnie mi się pracuje. Wiadomo musi trochę posłużyć taki sprzęt, choć przy tak dynamicznie zmieniających się parametrach to i tak pewnie prędko się zestarzeje, ale zawsze lepiej mieć nowszą platformę dostosowaną do nowych systemów operacyjnych.

Pozdrawiam

Jekobb.

Ja bym polecił tego : Asus F5SR-AP050

Ponieważ :

Procesor 2.0 GHZ

Ram 3 GB 800 MHz ( w pozostałych 2 modelach taktowany 667 )

Dysk 320 GB ( w pozostałych modelach mniejsze )

Grafika ( 512 Mb ) w pozostałych modelach 256 mb

Laptopy z reguły nie są stworzone do grania ale myślę ze na tym można coś powalczyć

On jest bez systemu sprawdź na stronie producenta czy wypuścił do tego modelu sterowniki pod XP

Jeśli nie to będziesz skazany na VISTE :frowning: lub na jakiegoś LINUXA

Przespałem się z tematem i pozostał mi wybór między dwoma laptopami: Asus F5SR-AP050 i Asus M51SE-AS013C-1 .

Za pierwszym (Asus F5SR-AP050) przemawiają faktycznie parametry:

Ten drugi: Asus M51SE-AS013C-1 posiada wyższą rozdzielczość ekranu, oraz nowszy procesor i mobilny (przynajmniej tak wyczytałem). Na temat tego drugiego można znaleźć więcej informacji w internecie i ogólnie poczytać jakieś recenzje. Na temat tego modelu Asus F5SR-AP050 niestety nie znalazłem żadnych informacji bliższych typu jakieś testy czy recenzje. Jak ktoś może podzielić się szerszymi informacjami na temat: Asus F5SR-AP050 to chętnie poczytam.

Pozdrawiam

Jekobb.

To jak doradzi ktoś lub podzieli się swoją opinią na temat tych laptopów?

Może są całkowicie nietrafione w tym przedziale cenowym 2500zł do 2800zł ?

Może lepiej wziąć jakiś laptop z kartą z serii Nvidia GeForce Go9300 i będą one bardziej wydajne niż karty Radeon HD3470 ?

Pozdrawiam

Jekobb.