Wybór laptopa (Acer VX5-591G, HP Omen 15, Lenovo Legion Y520-15)

Jak w temacie. Kupuję niedługo nowego laptopa, będzie on używany do normalnego przeglądania internetu, grania i programów CADowskich typu NX (użytkowanie na sposób studencki, nie profesjonalny). Mój budżet to 3-4 tysiące, poszukuję laptopa który będzie mi służył przez lata.

Pytanie pierwsze: który z wymienionych (Acer VX5-591G, HP Omen 15, Lenovo Legion Y520-15 lub jakiś inny) polecacie?

Na razie skłaniam się do Acera, w x-komie jest promocja dzięki której mogę złapać wersję z kartą 1050 Ti i procesorem i7 za 4300.
Pytanie drugie: czy warto dorzucić te ekstra 300 złotych powyżej mojego limitu i kupić tą wersję? Czy lepiej wziąć którąś z pozostałych, do 4k włącznie (konfiguracje według ceny: i5, 1050; i7, 1050; i5, 1050 Ti; i7, 1050 Ti).

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Kupowanie komputera budżetowego to błąd.
Wejdź na stronę: www.euro.com.pl
Na zakładce “Komputery” wybierz “Biznesowe”. Zaznacz okienko marki: “HP”. Znajdziesz tam sprzęt po rozsądnej cenie, dopracowany pod każdym względem, ergonomiczny, elegancki a przy tym cichy, wytrzymały i trwały. Posiadający pełne wsparcie techniczne i serwisowe, jakiego nie ma żadna inna marka.

Najlepiej opłaca się ACER jest w promocji https://www.x-kom.pl/l/acer-vx5-rabat
Bardziej gry to i5 i 1050ti