Wybór laptopa do 2000 zł (edycja tekstów, multimedia, tworzenie stron internetowych)

Myślę nad kupnem małego, poręcznego, cienkiego i w miarę szybkiego laptopa. Fajnie by było jakby był też lekki.
Chciałabym się zmieścić do 2000 złotych. Cena może minimalnie przekraczać limit.
Nie znam się bardzo dobrze na tych urządzeniach. Dlatego prosiłabym o rady, który laptop by pasował do moich wymagań.
Chciałabym na nim pisać teksty, słuchać muzyki, przeglądać internet i oglądać filmy.
Planuję uczyć się pisania stron internetowych, więc i do tego bym potrzebowała laptopa. :slight_smile:
Bardzo Was proszę o rady i o polecenie fajnego laptopa.

Ciężko będzie połączyć mały+lekki+wydajny+2000 zł :wink:

Osobiscie polecałbym:
wygooglować 2500U +8GB RAM + SSD 240 GB, powinien mieć matryce Full HD i 15 cali. Pewnie wyjdą CI Lenowo lub Acery. :wink:

Alternatywą jest I3-8130U lub wyższe numery lub i5-8xxx, ale i3 przegrywa trochę, a i5 droższe.

Przykładowy 14 calowy, Lenovo czy Acery w 15 calach sa tańsze.

Huawei Matebook 14 od dłuższego czasu w Polsce jest niedostępny. Chyba że mówimy o modelach z drugiej ręki.

Z modeli 16-calowych:
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10
Matryca FULL HD IPS większe kąty widzenia od standardowych matryc TN, aluminiowa obudowa z przyjemnym designem, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik.

Dell Inspiron 5593 i3-1005G1/8GB/256/Win10 IPS
Matryca FULL HD również IPS, wykonanie akceptowalne, choć jest plastikowe, procesor 10 generacji. W porównaniu do Huawei posiada dodatkowo podświetlaną klawiaturę z wydzieloną klawiaturą numeryczną.

Z mniejszych modeli 14-calowych
ASUS VivoBook S14 S410 i3-8130U/8GB/240+1TB/Win10
HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10/IPS Silver

Warto byłoby zaznaczyć (bo myślę, że to dość ważne - ja bym się naciął) że te laptopy nie mają wejścia sieciowego RJ-45 i komunikacja może odbywać się wyłącznie przez wifi zatem podłączenie kabla sieciowego w przypadku tych laptopów nie wchodzi w grę. Warto o tym pamiętać bo na przykład w moim przypadku to laptopa dyskwalifikuje całkowicie.

Drobiazg :wink: ale warto zdawać sobie sprawę.

Istnieje coś takiego jak adapter. Choć bądźmy szczerzy w laptopach, częściej korzysta się z sieci bezprzewodowej. Tym bardziej przy takim użytkowaniu.

W temacie są również podane inne alternatywy z RJ-45.

Niby tak. Jednak to kolejna przejściówka o której należy pamiętać zabierając laptopa ze sobą. Ja wolę jednak wbudowane wejście. Nie grozi mi wtedy to, że zapomnę spakować przejściówki i mnie k… weźmie.

Wiem, że są podane. Dlatego zaznaczyłem tylko te laptopy które tego wejścia nie mają. Bo być może to dla kogoś (tak jak dla mnie) dość istotna sprawa.

A ja polecam coś przetestowanego przez moją kobietę:

Lekki, szybki jak strzała, porządne wykonanie z dobrego materiału, możesz złożyć jak tableta. W mojej ocenie do oglądania Internetu/filmów pod kołderką to idealny.
(pierdzielety i bzdety na temat matryc trzymaj z dystansem, mam w domu roczny laptop HP z matrycą IPS i ma gorsze kolory od tego).

Zdecydowałam się kupić laptopa HUAWEI MateBook 13.
Mam już go kilka dni. Jak na razie jestem bardzo zadowolona. :slight_smile:

Tylko nie jest to sprzęt do około 2k.

Wiem. Ale uznałam, że lepiej wydać więcej pieniędzy i mieć lepszy sprzęt. :slight_smile: