Wybór laptopa do 2200zł

Podobnych tematów na wielu forach jest mnóstwo - wiem. Ale mam na oku komputer Lenovo B560A o którym nie ma zbyt wiele informacji. Tego laptopa polecał mi jeden ze znajomych no i oczywiście sprzedawca. To co najbardziej rzuca się w oczy to dwie karty graficzne i tu pierwsze moje pytanie:

  1. To faktycznie znacznie wydłuża czas pracy czy to raczej chwyt marketingowy?

Tego laptopa widziałem, dotykałem, chwilkę używałem i na pierwszy rzut oka jest powiedziałbym bardzo dobrze.

  1. Ale co powiecie na temat tego procesora Dual Core P6100? Nie lepiej znaleźć już coś na i3? Szczerze powiem, że idzie znaleźć np. ASUSy, Samsungi, tylko nie wiem jak z jakością wykonania, wytrzymałością?

Moim zdaniem wyposażenie tego laptopa jest naprawdę na wysokim poziomie. Często komputerom z tego przedziału cenowego, albo brakuje Bluetooth’a, albo nie ma czytnika kart, albo mniej RAMu, czy producent wkłada mniejszy dysk. Wiem nie ma Windowsa, ale

  1. Czy 2000zł za ten komputer to nie jest podejrzanie mało? Zdaję sobie sprawę, że Lenovo to już nie IBM, choć jak pisałem - jakość wykonania jak dla mnie bardzo dobra

  2. Polecacie coś innego?

Strona sklepu, na której znalazłem komputer: http://primakomp.pl/p/79/11812/lenovo-essential-b560a-p6100-2x2-0ghz-500gb-3gb-15-6-g310m-bt-bony-59-050699–notebooki-notebooki-i-netbooki.html

Dodam tylko, że komputer będzie wykorzystywany jedynie sporadycznie do gier. Jeśli już to starcze tytuły. Głównie będę go wykorzystywał do korzystania z Internetu, oglądania filmów (również HD z wyjściem na TV), praca biurowa, studia.

Ad.2

Nie, cena ok, biorąc pod uwagę, że nie ma OS zainstalowanego, i procesor starszego typu Intel Dual Core. Choć za tą cenę, sprzęt całkiem fajny. Jeśli masz już system operacyjny (wersja box, lub jesteś studentem z dostępem do MSDNAA) to warto brać :slight_smile: