Wybór laptopa do 3000zł

Witam :slight_smile:

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić laptopa. Mój budżet plasuje się w okolicach 2500-3000zł. Będę go wykorzystywał głównie do:

*przeglądania stron internetowych (ogólnie rzecz biorąc do internetu)

*rozmawiania przez komunikatory internetowe (GG + Skype)

*słuchania muzyki + oglądanie filmów

*od czasu do czasu napisanie jakiegoś dokumentu czy stworzenie prezentacji (pakiet Office)

*tworzenie jakiś nieskomplikowanych grafik w programie GIMP

*granie w “proste” gry (nie wymagające b.mocnego komputera)

Laptop ten będzie raczej spełniał rolę “domowego komputera” (oczywiście też będę zabierał go w podróże - ale to rzadziej). Laptop musi posiadać:

*w miarę duży ekran (wiem, wszystko zależy od ceny)

*wygodną klawiaturę (cokolwiek to znaczy)

*ładnie wyglądać

*mieć min. 4 GB pamięci RAM, dysk o pojemności 500GB, system Windows 7 Home Premium (raczej 64-bitowy)

*w miarę mocny akumulator

*solidną obudowę

*dobra marka (nie jakieś no-name)

Czekam z niecierpliwością na Wasze propozycję :smiley:


I kilka pytań:

  1. Jak wiemy, producenci laptopów preinstalują system Windows (z masą niepotrzebnych śmieci). Jeżeli posiadam oryginalny system Windows 7 HP, to czy mogę spokojnie sformatować dysk twardy i zainstalować Winde z mojej płytki?

  2. Szczerze mówiąc, nie jestem jeszcze pewien czy kupować laptopa czy po prostu złożyć sobie samemu komputer stacjonarny. Co byście wybrali, gdybyście używali PC do tego co ja?


*w domu mam internet 20Mb/s

*z góry przepraszam za błędy językowe. Jest już dobrze po drugiej, więc mózg nie pracuje tak jak powinien (przynajmniej nie mój)

EDIT:

Bardziej bym się skłaniał ku laptopom spod znaku HP.

Ad.1 Jeżeli jest to Windows 7 HP oparty na zapisach licencyjnych OEM to nie (chyba że nie był nigdy używany i aktywowany na żadnym innym kopmuterze), natomiast jeżeli jest to wersja licencji BOX, to tak, (pod warunkiem, że gdy ten Windows HP - BOX który posiadasz ewentualnie jest zainstalowany na innym komputerze, to żeby wszystko było legalne, to musisz go najpierw zdeinstalować z tego komputera, a dopiero potem przenieść go na nowy komputer.)

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2160883

w przypadku kupna laptopa z preinstalowanym systemem masz od razu naklejkę z kluczem licencji. Tak naprawdę nie ważne z jakiej płytki instalujesz (może być nawet ściągnięta z neta) ważne jest to jaki klucz wpisujesz. Teoretycznie instalowanie z nieoryginalnych płytek nie jest do końca zgodne z licencją, ale taki WIndows i tak się niczym nie różni, tak więc już po zainstalowaniu wszystko wygląda normalnie i jest jak najbardziej w pełni legalne.

Co więcej licencja nie rozróżnia wersji x86 i x64, tak więc nawet jak będziesz miał zainstalowanego od razu Windows w wersji 32 bit możesz spokojnie zrobić format i zainstalować 64 bit - również będzie to w pełni legalne.