Wybór laptopa do 3500 zł

Cześć,
Szukałam dobrego lapka do 3500,
Do domu
Mobilny, 14"
Min 8gb ram i do rozbudowy
Min 512 dysk SSD.
Zastosowanie: być może przyda mi się do jakiegoś podstawowego programowania kiedyś, póki co, obróbka zdjęć, ale nieprofesjonalna, i raczej potrzebuję szybkiego sprzętu, szybko mnie irytuje jego niewydolność :frowning:
Ładny, dla kobiety

W zasadzie zakupiłam już Dell Inspiron 5490 (w linku poniżej), ale chcę poznać Waszą opinię, niepokoi mnie to,że może przydałoby się coś lepszego z wykonania. No i ta trzyletnią gwarancja. Mam nadzieję że Dell mi wszystko trzyma poziom nawet w inspironach.
www.x-kom.pl/comparison/523649,513065

Linki bezpośrednie

Będę wdzięczna za podpowiedź, kończy mi się zaraz możliwość zwrotu :confused:
Pozdrawiam

Ten Dell to dobry wybór. Obudowa aluminiowa, dysk m.2, procesor 10gen, 12 RAM. Do domu, do multimediów posłuży dobrych kilka lat. Do gier się niestety nie będzie nadawał. To znaczy w LOLa sobie pograsz spokojnie i w tym podobne gry. Mówię tutaj o grach typu AAA. Osobiście wybrałbym 15 cali. Widzę jednak, że twój wybór 14 cali jest jak najbardziej świadomy więc nie namawiam do zmiany.

1 polubienie

Dziękuję :wink: potrzebuję mobilności, liczę że służbowy laptop będzie 15.

Zastanawiam się tylko czy nie warto mi wrócić po vostro. Jest chyba inna matryca, wejście na kabel, mniej o 4gb ram i bez dodatkowej karty graficznej.

Gdybym kupował dla siebie wybrałby Inspirona. A to dlatego, że ma dedykowaną kartę graficzną (którą na przykład ja bym używał) oraz panel IPS. Wszystko więc zależy czy również będzie ci potrzebna karta dedykowana czy w zupełności wystarczy ci zintegrowana.
12 GB RAM na start też w Inspironie przemawiają do mnie. Dla W10, multimediów będzie to wystarczająca ilość na co najmniej 3-4 lata. Tym bardziej to ważne jeżeli chcesz też na tym laptopie obrabiać amatorsko zdjęcia. Więc te 12 GB nie będzie się marnowało.

1 polubienie

Fajny też jest MSI Modern 14 fajny design i wykonanie ze szczotkowanego aluminium. Nie wiem tylko czy w całości, czy tylko pokrywa, Jest też najlżejszy z wymienionych porpozycji (1,18kg) Wyróżnia sie też dobrą matrycą, co akurat przy grafice ma znaczenie

Edit: W całości wykonany z Alluminium. Moim zdaniem bardzo ciekawa opcja

Z tych dwóch modeli wybrałbym Dell Vostro 5490 i5-10210U/8GB/512/Win10P ALU FPR
Jest to model biznesowy z dłuższą gwarancją.

Jeżeli chodzi o alternatywy z Ultrabooków:
Lenovo IdeaPad S540-14 i5-10210U/20GB/480/Win10
Lenovo ThinkBook 14 i5-10210U/16GB/256/Win10P

MSi wygląda bardzo fajnie, tylko nie udało mi się go dotąd zobaczyć na żywo.

W Inspironie którego zakupiłam, coś mi pstrykało w obudowie, jak wzięłam otwarty laptop do ręki. Przez to nie mogłam zaufać że laptop jest dobrze wykonany. Okazało się że pokrywa z klawiaturą w jednym miejscu przy naciśnięciu delikatnie “wskakuje” w dolna obudowę. Mógł się jakiś zaczep ułamać.

Bardziej podoba mi się obudowa inspirona -elegancka jest (czy to sreberko nie zdrapuje się?)
ale mam duże wątpliwości że pomimo odpowiednich osiągów niedługo się rozsypie :confused: także bardzo możliwe że zdecyduje się na Vostro.

Co do Lenovo, docierały do mnie słuchy że warto interesować się tylko ThinkPad, tu jeszcze pozostała renoma IBM.

Wydzieliłem posty do nowego wątku by nie ciągną się dalej burdel w głównym temacie. Zawsze zakładaj swój wątek by nie robić komuś bałaganu w jego temacie czy temacie ogólnym.

1 polubienie

Dziękuję. W zasadzie to chciałam założyć nowy tylko nie widziałam takiej opcji - myślałam że jestem za młoda stażem :wink:

Dlaczego IPS jest lepszy?

IPS jest zdecydowanie lepszy jeżeli chcesz zajmować się na przykład nawet amatorską obróbką zdjęć. Ma bardziej nasycone, żywe i ciepłe kolory. TN jest najgorszy - to jedno z tańszych rozwiązań. Ma wyprane, blade kolory - zwykle wybierają go gracze esportowi bo ma bardzo szybki czas reakcji co dla domowego i niedzielnego gracza nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Kompromisem między IPS i TN jest VA. Ma doskonałą czerń ale nieco gorsze kolory od IPS.
Do grafiki/filmów/multimediów: IPS
Do gier esportowych: TN
Kompromis VA.

Przde wszystkim ona chce ultrabooka, i nie są jej potrzebne biznesowe zabezpieczenia, wiec wpychanie tutaj znacznie cięższego Della vostro, przy bardzo dobrze wykonanym aluminiowym MSI jest raczej bez sensnu.

Tutaj mozesz zobaczyć jak ten MSI sie prezentuje https://techsetter.pl/msi-ps42-8rb-prestige-recenzja-prestiz-nie-musi-byc-kosztowny/ wg mnie jest mega elegancki

Widziałam go dziś na żywo, i wygląd, a zwłaszcza klawiatura jest taka gamingowa, czcionki elektro, mało elegancki :confused:

Muszę jeszcze raz zobaczyć Della Vostro na żywo, póki co, z wyglądu najbardziej podoba mi się ten Inspiron. I rzeczywiście chciałabym trochę pobawić się grafiką, także te parametry, 4 GB RAM wiecej ips i dodatkowa karta są w cenie. Faktycznie martwi mnie to że ten pierwszy egzemplarz był słabo wykonany.