Wybór laptopa do 5-5,5 tys. zł

Poszukuję laptopa 15,6/14 cali do programowania.

Chciałbym aby laptop miał:
-matryce IPS matową;
-nie posiadał dysku HDD (posiadam 1 TB) zamiast tego dysk na m2 jakiś 500 GB;
-nie miał zainstalowanego windowsa;
-posiadał przynajmniej 3 porty USB 3.0, najlepiej 4 ( mile widziane też jedno gniazdo typu C planuję zakup https://www.x-kom.pl/p/445163-pendrive-pamiec-usb-samsung-128gb-duo-plus-usb-c-usb-31-300mb-s.html );
-wyjście hdmi;
-cienkie ramki ( nie musi być tego koniecznie);
-rodzielczość minimum FHD
-brak podświetlanej klawiatury, a przynajmniej możliwość jej wyłączenia;
-nie musi być czytnika kart i tak nie będzie używany;

Na laptopie chciałbym też oglądać filmy na netflixie, pograć czasem w wiedźmina czy w przyszłości cyberpunk 2077 (nie mówię o najlepszej jakości).

Myślę, że sam powienieneś sobie poszukać jakie są laptopy.
Wiesz czego chcesz i na sprzęcie zapewne się znasz chociaż trochę.
Recenzje możesz googlować, a pewnie i tak wiele kandydatów nie będzie.

Programowanie:

Gry:

Szukałem i znaleźć nie mogę.


Posiada 3 gniazda USB ale jedno 2.0 co nie zbyt mi pasuje i jedynie dysk 250 GB, brak możliwości rozbudowy do 500GB.
Jest jeszcze coś takiego:

Tylko ten ma strasznie słabą kartę graficzną 3GB zamiast 6GB oraz ten kolor wydaje się być męczący w nocy.

Ten pod względem wyglądu wygrywa, jednak dwa porty USB 2.0, brak możliwości dysku m.2 500GB bez HDD oraz GTX1050 nie wiem czy uciągnie cyberpunk 2077.

Czemu brak możliwość, większość z nich możesz rozbudować pod własne zastosowanie.

Z mniejszych SSD lecz dalej posiada HDD

Ewentualnie jeżeli Ci nie przeszkadza starszy model złoty jest tańszy

Od siebie zaproponuje model wydajniejszy z myślą również o grach.

Jeżeli potrzebny Ci większy dysk SSD, model z dyskiem HDD, wtedy SSD dobrać oddzielnie.

Nie potrzebuję, wręcz nie chcę dysku HDD w laptopie. Spowalnia tylko jego pracę, wolałbym zamiast niego już zwykłego SSD 500 GB. Nie wiem czy w Vivobook karta pociągnęła by Cyberpunk 2077, zależy mi aby w tą produkcję zagrać.

A co do Legiona to przeraża mnie zostawienie tyle miejsca za ekranem, brzydko to wygląda. Ogolnie kiepsko wygląda chodź posiada to wszystko co potrzebuje.

https://www.x-kom.pl/p/443658-notebook-laptop-156-asus-zenbook-pro-ux580ge-i7-8750-16gb-512pcie-win10p.html

Ktoś może powiedzieć dlaczego zenbook kosztuje aż tak dużo?
Po za tym, że w opisie jest GTX 1050 TI i realne testy w grach ma na poziomie w wiedźminie (na wysokich) 21-25 FPS, a Vivobook ma GTX 1050 i ma 31-37 FPS ? :open_mouth:

Bo Zenbooki to segment Ultrabooków, czyli teoretycznie lepsze materiały, wykonanie przy niższej masie i mniejszym zużyciu energii.

Zenbook to seria wyżej typowy Ultrabook.

W cenie Zenbooka pojawia się już wiele innych możliwości. Seria Prestige od MSI.


Vivbook to seria niżej lecz też udane modele.