Wybór laptopa, główne kryterium - czas pracy

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem laptopa. Będzie on służył do przeglądania netu, i przenoszenia dużej ilości plików. Nie jest mi potrzebna jakaś super maszyna, wystarczy aby stabilnie pracował WinXP i kilka programów w tle. Głównym kryterium jest czas pracy na akumulatorach, nie będe miał gdzie go często ładować.

Zastanawiałem się nad wyborem netbooka, jednak jak narazie nie jestem coś do tego przekonany. Używa ktoś tego, wypowie jak mu się to sprawdza, ile na baterii trzyma. Laptop też już jest kupowany pod kątem studiów. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Polecam Ci IBM/Lenovo Thinkpad T60p z zainstalowany akumulatorem 7.8 Ah. Mi spokojnie wytrzymuje minimum 6 godzin. Drugą bateryjkę możesz podłączyć w miejsce napędu DVD co wydłuży jeszcze czas pracy. Pozdrawiam

ASUSy serii UL. W zależności od rozmiaru i podzespołów mają różne oznaczenia. Dostępne w kraju praktycznie tylko rozmiarze 13,3’’ i 14’’. Większe i mniejsze już chyba zeszły. Modele z procesorem Su7300 kosztują pod 3000 zł. Na akumulatorze trzymają między 6 do 12 godzin w zależności od obciążenia. Ta klasa to coś pośredniego między netbookiem a dużym laptopem. Procesor o niskiej częstotliwości, ale dwurdzeniowy i sprytnie radzący sobie z normalnymi zadaniami.

Problem może być z XP. Na pewno nie chcesz fabrycznie zainstalowanego win 7?

Fanboj 0 chciałem do 2000zł i do 2500zł. owca2xl jakoś nie jestem przekonany do lenovo, do tego odpycha wygladem. Preferowałbym coś z asusa, chodzi mi też o dobre wykonanie.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/737403 proszę.

Tylko nie jest to jakiś super dobrze wykonany laptop. Zdarzają się luźne klawiatury. Jak chcesz solidnego laptopa i jednocześnie wytrwałego na aku, to nie licz na takiego w cenie 2500.

Ogólnie w temacie napisałeś, że główne kryterium to długi czas pracy na baterii. Pojemne baterie kosztują. Niskonapięciowe podzespoły kosztują (CPU Low Voltage, matryce podświetlane LED). Na solidność już nie ma pozycji w budżecie producenta laptopa.

Może lenovo odpycha wyglądem, ale przynajmniej nie ma możliwości, żeby po miesiącu gładkie, połyskujące plasticzki się sfatygowały.

Znalazłem sobie u mnie w mieście Asusa UL80AG-wx016 za 1999zł. Co o nim sądzicie? I jak wyglądałaby na nim sprawa WinXP? I jak z wydajnością Win7? Z tego co czytałem opinie, to są całkiem dobre, w sklepie nie wydawała się matryca dużo mniejsza, całkiem przyjemne wrażenie. I czy może ktoś posiada takie cudeńko i wypowie się na temat czasu pracy na baterii przy przeglądaniu internetu, przenoszeniu plików itp?