WYBÓR LAPTOPA - HP DV6 vs. Lenovo Y570, GT 555m vs. HD 6770M

Krótka piłka:

Lenovo Y570


PROCESOR: i7 2670QM 2.2GHz

CHIPSET: Intel HM65 Express

PAMIĘĆ: 8GB DDR3 RAM 1333

DYSK TWARDY: 500GB 5400 obr/min

GRAFIKA: Geforce GT 555m 2GB DDR5 (wiem, że najuboższa wersja)

AUDIO: JBL 2.1

EKRAN: 15.6, 1366x768

USB 2x 2.0, 2x 3.0 itd.

obudowa aluminium / klawiatura numeryczna

zainstalowany Windows 7 HP x64 SP1 PL / dołączona płyta

HP DV6 6B66EW


PROCESOR: i7 2670QM 2.2GHz

CHIPSET: Intel HM65 Express

PAMIĘĆ: 8GB DDR3 RAM 1333

DYSK TWARDY: 500GB 5400 obr/min

GRAFIKA: ATi Radeon HD 6770M 2GB DDR5

AUDIO: Beats Audio 2.0

EKRAN: 15.6, 1366x768

USB 2x 2.0, 2x 3.0 itd.

obudowa aluminium / klawiatura numeryczna

zainstalowany Windows 7 HP x64 SP1 PL / bez płyty

LENOVO DROŻSZY O ~150zł

Co będzie lepszym wyborem?

  • Grafika ma taką samą pamięć, ale czy przez architekturę Geforce będzie zauważalnie odstawał?

  • Który będzie solidniej wykonany pod względem obudowy?

  • Który ma lepszą kulturę pracy?

  • Czy znaczące są różnice między matrycami, jeżeli tak to na czyją korzyść?

  • Jak sprawy gwarancyjne, kto ma lepszy support?

Laptop jest do wszystkiego: leży w domu, lata ze mną, pracuje w Photoshopi’e, gram w BF3 i lubię GTA IV.

W grę wchodzą tylko matryce 15.6 - nie nie chce stacjonarki. Proszę o wypowiedź tylko na temat tych 2 modeli (tak, miałem RF511).

Czytałem opinie i testy na zachodnich portalach, teraz interesują mnie wypowiedzi tutaj.

Jeżeli ktoś może zasugerować coś więcej to zapraszam. Z góry dzięki!

Jeżeli chodzi o hp to wiem ze szybka naprawiają, do tygodnia czasu nie dłużej. Wg mnie Lenovo jest lepsza firmą od hp, bo zdarzają się serie wadliwych hp

Sprawdź czy w tym lenku nie masz możliwości dołożenia drugiego dysku na SSD lub wenętrznego modemu 3g (rozwojowo). Lub podaj P/N.

jak dla mnie lepszym wyborem będzie hp.

  1. będzie odstawał, ale niezauważalnie (wg benchmarków) tych paru fps nie zauważysz gołym okiem, ale % w benchmarkach mówią swoje

  2. oba są na podobnym poziomie (obudowy alu, dobrze spasowane, jednak hp wygląda “ładniej” - ale to kwestia gustu, mowie o subiektywnych odczuciach)

  3. cichsze wiatraki są w hp, jednak lenovo ma lepsze audio za sprawa głośników jbl - naprawdę ładnie brzmią

  4. żadnych znaczących, matryce z tego samego segmentu, producent praktycznie ten sam (lg philips i samsung)

  5. tu jest sprawa dość dyskusyjna. kiedyś hp miało tragiczny support, z racji wielu napraw swoich lapkow. teraz chyba poszli po rozum do głowy i są naprawiane praktycznie od reki, w ciągu tygodnia masz lapa zrobionego i dostarczonego. Lenovo ma podobnie, jednak zbyt mało lapkow lenovo trafiało ode mnie na gwarancje, żeby wydać jakaś miarodajna opinie - muszę stwierdzić ze było ok.

pamiętaj tylko ze oba laki maja tendencje do grzania się, wiec rozsądnym byłby zakup podkładki chłodzącej.

Recenzje obu laptopów znajduja sie tutaj:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le … 961.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP … 417.0.html

z tym, ze oba sa wyposazone w procesory i5, jednak reszta bebechow pozostaje ta sama, wiec po zamianie procesora na i7 proporcje raczej pozostana zachowane.