Wybór laptopa, jaki procek, jaka pamięć?

Czy warto wydawać trochę więcej kasy na laptopa z procesorem i 7 2670QM (2.2 Mhz), zamiast i5 2430 (2.4 Mhz), czy jest znacząca różnica ?

Czy lepiej jest kupić laptopa z i7, ale pamięcią 4 GB, czy może z i5, ale z pamięcią 8 GB? Co jest ważniejsze? Wiem, że najlepiej jest kupić i7 z 8 GB. :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi.

Wszystko zależy od tego do jakich zastosowań chcesz wykorzystywać tego laptopa…

Na pewno nie do gier, prawie wcale nie gram. Głównie do neta (w przeglądarce prawie zawsze mam otwartych sporo zakładek, jakieś radio w tle lub tv online).

i5 2430 (2.4 Mhz) 4GB RAM spokojnie ci wystarczy z czystym sumieniem , pisze bo mam taka konfiguracje w moim samsungu RC530

Dodane 01.02.2012 (Śr) 11:34

http://www.komputronik.pl/product/13704 … 04PL_.html

do tego to Ci i3 nawet starczy a nawet będzie aż nadto :slight_smile: Ale nie ma to jak wydać kasę na i5 czy i7 żeby się pochwalić “mam i7 a ty nie” :stuck_out_tongue:

wiem bo sam użytkuję laptopa bardzo podobnie do wymienionego zastosowania przez Ciebie i rzadko kiedy mam zużyte więcej niż 5-10% mocy procesora a RAM zużycie mi sięga do 1.5 GB Max z 4…

Największe różnice poza grami procesory mają w zastosowaniach takich jak np kodowanie filmów, dla Zwykłego Użytkownika i3 starczy a i5 będzie już bardzo dobre.

IMO szkoda kasy na i5 jeśli masz tylko do neta czy tv online używać laptopa.

napisz ile chcesz dać kasy to Ci podam jakieś dobre modele…

na co mu ludziska do internetu 8GB RAM! !!

Dodane 01.02.2012 (Śr) 15:09

Z kompami jest tak samo jak z śilnikami im więcej koników to jesteś gość ale to błędne myślenie… :stuck_out_tongue: core i5 i 4GB RAM full wypas

A z kartą graficzną jak to jest? Jeśli tylko do przeglądania netu i do filmów to warto brać laptopa z kartą dedykowaną, czy może zintegrowana jest wystarczające?

@gazeta12

obecnie integry to nie to samo co jeszcze parę lat temu, teraz są to całkiem dobre karty (do biurowego użytku, bo do gier to nie).

Karty nie zintegrowane są oczywiście mocniejsze ale do neta czy oglądania filmów raczej nie zobaczysz różnicy zbytniej :slight_smile: